- Reklama -
23.8 C
Szamotuły
piątek, 29 września, 2023

Drugi przetarg na przebudowę ulicy B. Chrobrego również unieważniony!

Coraz bardziej komplikuje się sprawa remontu ulicy Bolesława Chrobrego w Szamotułach. 24 maja br. unieważniono drugi przetarg na realizację tego zdania.

Pierwszy przetarg unieważniono z powodu braku ofert. W drugim przetargu ofertę złożyła firma z Kościana, koszt wykonania przez nią tego zadania wynosiłby prawie 7 mln zł. Niestety Wielkopolski Zarząd Dróg Wojewódzkich przetarg unieważnił, ponieważ oferta z
najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. WZDW może przeznaczyć na sfinansowanie remontu kwotę: 4 282 226,77 zł brutto.

- Reklama -

fot. Street View

  1. Widocznie WZDW za nisko (i to o blisko 1/3) wycenił koszt remontu. Przeciętny koszt za budowę 1 km drogi gminnej to około 4 mln. złotych. Nie zapominajmy jednak, że w przypadku śródmiejskiej ulicy taka kalkulacja może być zawodna. Jeżeli remontowany odcinek ma zacząć się od Starostwa, przez przejazd kolejowy i dalej w kierunku Poznania, to należy zakładać znaczne podwyższenie kosztów remontu o przekładanie istniejącej tam infrastruktury i wynikających z tego tytułu niespodzianek.

    • Zadanie jest podzielona na dwa etapy, pierwszy, o którym piszemy pomija fragment od przejazdu kolejowego do „małych torów”.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Obserwuj Nas:

17,000FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe