- Reklama -
-4.6 C
Szamotuły
niedziela, 5 lutego, 2023

Doskonały występ zawodniczek z Szamotuły Boxing Team

Bardzo dobrze spisały się zawodniczki z szamotulskiego klubu bokserskiego w XXIII Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Sportach Letnich w Pułtusku.

Klub w zawodach reprezentowały Sandra Damazyn, Nicole Czysta oraz Karina Konys. Wszystkie trzy bokserki z zawodów wróciły z medalami.

- Reklama -

Karina Konys w pierwszym pojedynku pokonała Patrycję Grzanke w 1 rundzie RSC. W półfinale uległa Aleksandrze Brożek (06 Kleofas AZS AWF Katowice) 0:3, zdobywając tym samym brązowy medal.

Nicole Czysta do półfinału dostała się dzięki pokonaniu w 2 rundzie RSC Agnieszki Pawlikowskiej. W kolejnej walce przegrała z Natalią Niedobylską (MGKS Gwarek Łęczna) 0:3. Zawody ukończyła z brązowym medalem.

Najlepiej spisała się Sandra Damazyn, która wygrała swoje walki z Natalią Kaczmarowską (3 runda RSC) i półfinałową z Klaudią Potapo (2:1 PKT). W dzisiejszym finale musiała jednak uznać wyższość zawodniczki z 06 Kleofas AZS AWF Katowice – Aleksandry Brożek przegrywając na punkty 0:3 i zdobywając srebrny medal oraz tytuł V-ce Mistrzyni Polski.

Sandra Damazyn i Aleksandra Brożek po walce finałowej (fot. Bokser.org)

fot. Szamotuły Boxing Team

 

Obserwuj Nas:

16,100FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,080SubskrybującySubskrybuj

Nowe