- Reklama -
3.5 C
Szamotuły
poniedziałek, 24 stycznia, 2022

Dofinansowanie dla Szamotulskiego Ośrodka Kultury

Polecamy

Szamotulski Ośrodek Kultury kolejny raz otrzymał dofinansowanie z NCK w ramach programu „EtnoPolska”.
   

„EtnoPolska” to program Narodowego Centrum Kultury. Jego celem jest tworzenie warunków dla wzmacniania lokalnej tożsamości kulturowej i uczestnictwa w kulturze, szczególnie w małych ośrodkach. Do tegorocznej edycji programu wpłynęło 1846 wniosków (o ok. 50% więcej niż rok wcześniej)! Wyłoniono 308 beneficjentów. Na liście rankingowej SzOK znalazł się na pozycji 16! Projekt ośrodka pt. „Jakżem jechoł do Szamotuł” zakłada organizację przeglądu w formie konkursu dla kapel, solistów, zespołów śpiewaczych, tanecznych i obrzędowych z regionu szamotulskiego i Wielkopolski, warsztaty prezentujące autentyczny folklor i gwarę regionu szamotulskiego, a wszystko zostanie sfinalizowane koncertem laureatów i wystawieniem „Wesela szamotulskiego” przez Zespół Folklorystyczny „Szamotuły”.

- Reklama -

– Nazwa przeglądu „Jakżem jechoł do Szamotuł” ma podkreślać, że potencjał tradycji ludowej i jej obecne wykorzystanie w popularyzacji niematerialnego dziedzictwa kulturowego jest tak silne w Szamotułach, że w tej kwestii wszystkie drogi prowadzą do Szamotuł – mówi Piotr Michalak, dyrektor Szamotulskiego Ośrodka Kultury.
Przedsięwzięcie ma pokazać bogactwo i różnorodność szamotulskiego folkloru i służyć jego szerokiej popularyzacji oraz promocji zespołów – wyjaśnia Maciej Sierpiński, koordynator projektu, kierownik ZF „Szamotuły”.

Dwudniowe wydarzenie jest planowane w drugiej połowie czerwca na terenie szamotulskiego muzeum.  Wysokość dofinansowania z NCK ma wynieść 42 tysiące zł. To już trzecie dofinansowanie dla Szamotulskiego Ośrodka Kultury z programu „EtnoPolska”. W minionym roku program wsparł organizację w kilkunastu wsiach gminy Szamotuły autorskiego projektu ośrodka  „OSA Objazdowa Scena Artystyczna”.

Źródłoszok

Obserwuj Nas:

12,700FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
364SubskrybującySubskrybuj

Nowe

- Reklama -