- Reklama -
9.3 C
Szamotuły
czwartek, 22 lutego, 2024

Dlaczego tak późno udostępniono informacje o zaginionej nastolatce?

Informację o zaginionej 15-latce uzyskaliśmy od jej rodziny 19 września, jeszcze tego samego dnia skontaktowaliśmy się z Komendą Powiatową Policji w Szamotułach. Sporo osób było zdziwionych czasem jaki upłynął od zaginięcia dziewczyny do publikacji informacji w mediach. Czy sprawa zaginięcia nastolatki jest prowadzona przez szamotulskich policjantów w sposób prawidłowy? Poniżej publikujemy wyjaśnienie KPP w Szamotułach.

Mł. asp. Sandra Chuda: Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Szamotułach prowadzą czynności opiekuńczo-poszukiwawcze za zaginioną w dniu 19 sierpnia br. 15-letnią Katarzyną Pawłowską (zam. Lulinek). Nieletnia już wcześniej kilkakrotnie uciekała z miejsca przebywania i była już wcześniej poszukiwana przez Policję. Wcześniejsze poszukiwania kończyły się odnalezieniem dziewczynki. Istnieje podejrzenie, iż również tym razem może przebywać na tym terenie.

- Reklama -

Od czasu przyjęcia ostatniego zgłoszenia o zaginięciu, funkcjonariusze przeprowadzili wszelkie dostępne w tym zakresie czynności stosowane przez Policję, mające na celu odnalezienie tej osoby.

Publikacja wizerunku osoby zaginionej przez Policję nastąpiła po wyczerpaniu czynności niezbędnych w zakresie prowadzonych poszukiwań.

W trakcie prowadzonych poszukiwań funkcjonariusze ustalili kilka miejsc, w których nieletnia mogła przebywać. Przed informowaniem o sprawie poszukiwań mediów, funkcjonariusze musieli najpierw sprawdzić powyższe informacje. Niestety do tej pory nie udało się odnaleźć zaginionej. Warto zauważyć, iż czasem zbyt szybka publikacja wizerunku osoby przez Policję może spowodować jeszcze dokładniejsze ukrywanie się osoby zaginionej, dlatego przed podjęciem takiej decyzji należy dobrze rozważyć tą kwestię.

W chwili obecnej, w dalszym ciągu policjanci sprawdzają zdobywane na bieżąco informacje (współpracujemy w tym zakresie również z innymi jednostkami Policji). Dodatkowo na tym etapie, postanowiliśmy nagłośnić sprawę za pośrednictwem policyjnej strony internetowej.

Obserwuj Nas:

18,000FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe