- Reklama -
-4.6 C
Szamotuły
poniedziałek, 6 lutego, 2023

„Dla dobra naszych pacjentów” – wywiad z lek. Agnieszką Piechowiak z SP ZOZ Szamotuły

Od października br. Szpital w Szamotułach ma nowego Kierownika Gabinetu Lekarza Rodzinnego Podstawowej Opieki Zdrowotnej  (POZ) oraz Nocnej i Świątecznej Opieki Lekarskiej (NiŚOL), a także Zastępcę Ordynatora Oddziału Wewnętrznego. Funkcje te pełni lekarz medycyny Agnieszka Piechowiak, specjalistka w dziedzinie chorób wewnętrznych oraz chorób reumatologicznych. Dr Piechowiak od początku swojej kariery zawodowej jest związana z szamotulskim Szpitalem. Skończyła tu staż i zdobyła specjalizację z chorób wewnętrznych. Od 2016 r., wraz z ordynator Oddziału Wewnętrznego Panią lek. Elżbietą Gigiel, tworzą kadrę lekarską Poradni Reumatologicznej w Szamotułach, gdzie obecnie leczą  3100 pacjentów. Poniżej rozmowa z lek. Agnieszką Piechowiak.

Michał Wylegała: Pani Doktor, jakie usprawnienia planuje Pani wprowadzić jako pierwsze na nowych stanowiskach?

- Reklama -

Lek. med. Agnieszka Piechowiak: Planuję usprawnić i unowocześnić Gabinet Lekarza Rodzinnego, w którym na wizytę można umówić się w dogodnym terminie – bez czekania w kolejce do rejestracji. Zachęcam Pacjentów do rejestrowania się telefonicznie, bo znacznie to usprawnia pracę poradni. Chciałabym również zachęcić Pacjentów do korzystania ze szczepień, przede wszystkim dzieci i osoby starsze, dla których choroby wirusowe są szczególnie niebezpieczne. Obecnie trwa program bezpłatnych szczepień dla seniorów, co pomoże uchronić mieszkańców Szamotuł przed epidemią grypy.

MW: Co jeszcze chciałaby Pani zrobić dla szamotulskich Pacjentów?

AP: W przyszłości planuję wdrożyć program profilaktyki chorób serca. Chciałabym, aby każdy Pacjent miał systematycznie wykonywane EKG serca i badanie cholesterolu we krwi. Mamy w SP ZOZ w Szamotułach kadrę młodych, zdolnych, pracowitych i sympatycznych lekarzy, którzy dzięki swojej wiedzy wdrażają nowoczesne terapie, nieustannie się dokształcają podczas kursów i sympozjów. Mam nadzieję, że dzięki mnie uda się również sprawnie skomunikować Podstawową Opiekę Zdrowotną z Oddziałem Wewnętrznym, dla dobra naszych Pacjentów.

MW: Jest Pani specjalistką w dziedzinie reumatologii. Czy w związku z tym Pacjenci mogą spodziewać się ma Pani jakichś działań związanych z profilaktyką i leczeniem chorób reumatologicznych? 

AP: To prawda, w 2017 r. ukończyłam specjalizację z reumatologii w Klinice Reumatologii i Chorób Wewnętrznych pod kierownictwem prof. Mariusza Puszczewicza. W jej trakcie zdobyłam również uprawnienia do  badań  USG stawów. Nie ustaję w propagowaniu wiedzy na temat profilaktyki i leczenia chorób stawów, takich jak reumatoidalne zapalenie stawów, choroba zwyrodnieniowa, dna moczanowa, zapalenia naczyń. W ostatnich dniach, wraz z ordynator Elżbietą Gigiel, byłam prelegentką wykładu na temat osteoporozy w szamotulskim Uniwersytecie Trzeciego Wieku. Bardzo cieszy mnie wysoka frekwencja i chęć mieszkańców Szamotuł do poszerzania wiedzy na temat zdrowia.

MW: Dziękuję serdecznie za wywiad.

AP: Dziękuję  bardzo.

SPZOZ

  1. Gabinet Lekarza Rodzinnego – kto jest lekarzem rodzinnym? Rzadko korzystam z pomocy lekarskiej, ale od czasu, kiedy dr Pytel nie jest już lekarzem rodzinnym, to dwukrotnie przyjmowały panie lekarki, które nie były pracowite i sympatyczne, ale były młode.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Obserwuj Nas:

16,100FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,080SubskrybującySubskrybuj

Nowe