- Reklama -
15.7 C
Szamotuły
wtorek, 28 maja, 2024
Reklama

Defibrylator AED na budynku Urzędu MiG Ostroróg

Rozszerza się sieć ogólnodostępnych defibrylatorów w naszym powiecie. W ostatnim czasie takie urządzenie zainstalowano w Ostrorogu.

Mając na uwadze zdrowie i bezpieczeństwo naszych mieszkańców, a także osób przebywających na terenie gminy Ostroróg, z inicjatywy radnych Rady Miejskiej w Ostrorogu i włodarzy gminy zakupiony został defibrylator – poinformował w czwartek Urząd Miasta i Gminy Ostroróg.

Urządzenie zainstalowane w Ostrorogu wyposażone jest m.in. w funkcje poleceń głosowych i wizualnych, dlatego też osoba nawet bez wiedzy medycznej poradzi sobie z jego obsługą. Urządzenie umieszczone zostało na ścianie, w specjalnej skrzyni, przy wejściu głównym do budynku urzędu. Szafka wyposażona została w system alarmowy, który po jej otworzeniu powiadomi strażaków OSP Ostroróg i pracownika administracyjnego urzędu.

- Reklama -

Zainstalowane urządzenie, to pierwszy ogólnodostępny defibrylator AED w Ostrorogu. Wkrótce pojawi się kolejny – w Szkole Podstawowej im. Jana Ostroroga.

Defibrylator AED to sprzęt, który może uratować ludzkie życie

Defibrylator AED to urządzenie, które może uratować życie osobie z nagłym zatrzymaniem krążenia. Jest to automatyczny defibrylator zewnętrzny, który samodzielnie analizuje rytm serca poszkodowanego i podaje impuls elektryczny, jeśli jest to konieczne. Defibrylator AED jest prosty w obsłudze i może być używany przez osoby bez wykształcenia medycznego. W Polsce defibrylatory AED są coraz częściej instalowane w miejscach publicznych, takich jak urzędy, szkoły, sklepy czy dworce. W ten sposób każdy może udzielić pierwszej pomocy osobie, która straciła przytomność i nie oddycha.

Obserwuj Nas:

18,900FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe