- Reklama -
-1.5 C
Szamotuły
środa, 8 lutego, 2023

Dachowanie w Bytyniu. Jedna osoba trafiła do szpitala

W niedzielę, 30 października o godzinie 14.12 do dyżurnego stanowiska kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach wpłynęło zgłoszenie o dachowaniu samochodu osobowego oraz dwóch osobach poszkodowanych na drodze krajowej nr 92 w miejscowości Bytyń.

Po dojeździe na miejsce zdarzenia ratownicy zastali samochód osobowy po dachowaniu, który znajdował się w przydrożnym rowie. Podróżni opuścili pojazd przed przybyciem strażaków i znajdowali się pod opieką świadków zdarzenia.

Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobom poszkodowanym, postawieniu pojazdu na koła, rozłączeniu akumulatora, pomocy policji w kierowaniu ruchem drogowym oraz posprzątaniu drogi z pozostałości po wypadku – informuje ogn. Łukasz Kawka.

- Reklama -

Jedna osoba została przetransportowana przez zespół ratownictwa medycznego do szpitala. Druga osoba pozostała na miejscu zdarzenia – nie odniosła poważnych obrażeń.

W działaniach brały udział dwa zastępy z PSP Szamotuły, wozy bojowe OSP Bytyń i OSP Kaźmierz oraz policja i zespół ratownictwa medycznego.

Obserwuj Nas:

16,100FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,080SubskrybującySubskrybuj

Nowe