- Reklama -
17.6 C
Szamotuły
środa, 24 lipca, 2024
Reklama

Czterech kierowców na „podwójnym gazie” zatrzymano wczoraj na naszych drogach!

Czterech kierujących pod wpływem alkoholu wpadło wczoraj w ręce policjantów na terenie powiatu szamotulskiego. Policja apeluje do kierowców o rozwagę i niewsiadanie za kierownicę pojazdów pod wpływem alkoholu.

9 lipca br. okazał się pechowym dniem dla czterech osób. Na terenie naszego powiatu policjanci udaremnili dalszą jazdę czterem osobom, które wsiadły za kierownicę samochodu pod wpływem alkoholu.

- Reklama -

Trzech kierujących zostało zatrzymanych przez policjantów szamotulskiej drogówki (w Pólku i w Lipnicy), natomiast jeden wpadł w ręce dzielnicowych z Posterunku Policji w Obrzycku. Trzech kierujących znajdowało się w stanie nietrzeźwości, natomiast jeden w stanie po użyciu alkoholu.

Najwyższy niechlubny wynik badania stanu trzeźwości uzyskał 30-letni mieszkaniec Obrzycka, który został zatrzymany przez dzielnicowych w Obrzycku. Policjanci zauważyli go w okolicy ulicy Wronieckiej. Gdy funkcjonariusze zatrzymali go do kontroli wyraźnie wyczuli od niego zapach alkoholu. Po sprawdzeniu stanu jego trzeźwości okazało się, iż 30-latek miał aż ponad 3,2 promila alkoholu w organizmie. Policjanci udaremnili mu dalszą jazdę.

Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości polskie prawo przewiduje karę więzienia, grzywnę i zakaz prowadzenia pojazdu. Teraz w niniejszych sprawach prowadzone będą postępowania, a zatrzymani kierujący za swoje czyny odpowiedzą przed sądem.

Nietrzeźwi kierujący pojazdami stwarzają zagrożenie nie tylko dla siebie, ale i dla innych uczestników ruchu drogowego. Alkohol obniża ich sprawność psychofizyczną, przez co trudniej jest się skoncentrować na drodze, a reakcje są znacznie opóźnione. Apelujemy więc o zachowanie rozwagi na drogach oraz o niewsiadanie za kierownicę pojazdu pod wpływem alkoholu. Często osoba, która znajduje się pod wpływem alkoholu, czuje się pewniejsza siebie i nie myśli o zagrożeniach, które niesie za sobą wsiadanie w takim stanie za kierownicę. Dlatego też apelujemy również do świadków, aby widząc taką próbę niezwłocznie zareagowali i w razie potrzeby natychmiast zadzwonili na Policję.

KPP w Szamotułach (mł. asp. Sandra Chuda)

Obserwuj Nas:

19,200FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe