- Reklama -
12.6 C
Szamotuły
niedziela, 4 czerwca, 2023

Części do kosiarek – co warto mieć zawsze w zapasie?

Każdy ogrodnik jak i rolnik, aby optymalizować koszty powinien kupować części jeszcze przed rozpoczęciem sezonu, gdyż wtedy są one najtańsze. Jednak aby dokonywać efektywnych zakupów każdy musi wiedzieć co i kiedy psuje się w kosiarkach najczęściej.

Kosiarka to urządzenie, które jest niezbędne w każdym ogrodzie. Jeśli zależy nam na utrzymaniu porządku wokół swojego domu (i nie tylko), to konieczne jest właściwa konserwacja narzędzia, co pozwoli nam użytkować je przez wiele długich lat. W artykule sprawdzimy, co najczęściej psuje się w kosiarkach i jakie elementy warto mieć zawsze gotowe na wymianę w swoim schowku narzędziowym.

Wał korbowy

Najczęstszą usterką w kosiarce jest uszkodzenie – wygięcie – wału korbowego. Przyczyną jej pojawienia się jest nieprawidłowe użytkowanie urządzenia. Jeśli Twoja kosiarka chodzi głośniej niż zazwyczaj, a przy korzystaniu z urządzenia wyczuwasz mocniejsze wibracje, to prawdopodobnie wał jest zdeformowany i nadaje się tylko do wymiany.

- Reklama -

Dlaczego wał może ulec uszkodzeniu? Również ze względu na noże, które napotykają na swojej drodze twarde elementy takie jak kamienie, stare konary i inne. Zanim przystąpimy do koszenia – aby uniknąć awarii kosiarki – dobrze jest po prostu usunąć twarde elementy z drogi.

Noże do wertykulatora

Wertykulator to urządzenie, które również przydatne jest każdemu ogrodnikowi. Dzięki niemu napowietrzenie trawnika, a także usunięcie z niego mchu, zalegającej trawy i chwastów. Najważniejszą częścią wertykulatora są noże, które spełniają w nim jego pryncypialną funkcję. Ich nieprawidłowe zaostrzenie może doprowadzić do zaburzeń w pracy silnika, nadmiernego hałasu, a nawet uszkodzenia konstrukcji wertykulatora. Konieczna jest zatem ich regularna wymiana, która pozwoli każdemu ogrodnikowi nie tylko efektywnie wykonywać swoją pracę, ale również uchronić się przed poważnymi usterkami.

Śruby do kosiarki

Wśród części do kosiarek, które sprawiają ich użytkownikom najwięcej kłopotów, są małe i pozornie trywialne śruby. Dlaczego tak jest? Podczas pracy w terenie i w wyniku ciągłych wstrząsów „lubią” się one odkręcać, a raczej ich wkręt staje się coraz luźniejszy. Rezultatem jest gubienie się śrub w terenie. Po każdym koszeniu warto jest sprawdzić, czy wszystkie znajdują się na miejscu, a jeśli nie to koniecznie uzupełnić te brakujące.

Artykuł opracowany przez portal sprzedający części do kosiarek – Agropomoc.pl

Artykuł sponsorowany

Obserwuj Nas:

16,600FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,080SubskrybującySubskrybuj

Nowe