- Reklama -
1.5 C
Szamotuły
wtorek, 28 marca, 2023

Ćwiczenia OSP: Pożar świetlicy wiejskiej w Bobulczynie oraz wypadek na skrzyżowaniu

W czwartek 28 grudnia strażacy z OSP Bobulczyn, OSP Amica, OSP Binino oraz OSP Ostroróg doskonalili swoje umiejętności biorąc udział w ćwiczeniach, które odbyły się w Bobulczynie.

O godzinie 14:29 ratownicy zostali zadysponowani do pożaru świetlicy wiejskiej, panią pełniącą funkcję palacza zaniepokoił dym wydobywający się z jednego z pomieszczeń. W tym dniu na sali odbywały się zajęcia świetlicowe dla dzieci i młodzieży.

- Reklama -

Po przybyciu na miejsce zdarzenia strażacy udali się na rozpoznanie. Ustalono, że pożar wybuchł w kotłowni, w budynku znajdowały się cztery osoby. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, ewakuacji osób poszkodowanych i udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy.

Po zakończeniu działań na świetlicy, jednostki zostały zadysponowane do wypadku drogowego na skrzyżowaniu. Na miejscu okazało się, że doszło do zderzenia dwóch pojazdów, trzy osoby znajdowały się uwięzione w autach.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, rozłączeniu akumulatorów, wykonaniu dostępu za pomocą narzędzi hydraulicznych do osób uwięzionych, wydobyciu poszkodowanych z pojazdów, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy.

[Best_Wordpress_Gallery id=”406″ gal_title=”Ćwiczenia w Bobulczynie”]

fot. OSP Bobulczyn

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Obserwuj Nas:

16,100FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,080SubskrybującySubskrybuj

Nowe