- Reklama -
0.3 C
Szamotuły
piątek, 3 grudnia, 2021

Budowa żłobka w Obrzycku zagrożona

Polecamy

Miasto potrzebuje dodatkowych środków na budowę budowę publicznego żłobka „Maluszek – Raniuszek”.

Co dalej z budową żłobka w Obrzycku? Te pytanie zadaje sobie wielu mieszkańców Obrzycka. Okazuję się, że budowa w najbliższych miesiącach się nie rozpocznie. Wszystko przez podwyżki.

W pierwszym postępowaniu przetargowym najkorzystniejsza oferta przekraczała o milion złotych kwotę, jaką miasto może przeznaczyć na inwestycję. Dodatkowo oferta była obarczona błędem prawnym, więc ogłoszono drugi przetarg, w którym nie wpłynęła żadna propozycja.

- Reklama -

– Bieżąca sytuacja na rynku, nagły i znaczny wzrost cen materiałów budowlanych oraz kosztów usług spowodowały, że inwestycja ta, pomimo uzyskanego dofinansowania, nie może być obecnie zrealizowana. Z resztą nie tylko my mamy takie problemy. Kłopot ma skalę ogólnokrajową. W grę nie wchodzi dalsze zadłużenie miasta, zwłaszcza, że za kwotę potrzebną na budowę można zrealizować wiele mniejszych ale bardziej potrzebnych zadań – informuje burmistrz Igor Kołoszuk.

Burmistrz zaznacza, że miasto nie rezygnuje z realizacji inwestycji. – Będziemy wnioskowali o kolejne środki w wysokości dostosowanej do realiów rynkowych. Najbliższa okazja już całkiem niedługo. Tym razem jesteśmy dużo lepiej przygotowani i w przypadku pozytywnego rozstrzygnięcia, będziemy mogli zareagować praktycznie natychmiast – informuje Kołoszuk.

Podobna sytuacja ma miejsce w Ostrorogu. „Kraina Jaśków” miała być gotowa jeszcze w tym roku, ale tutaj również nie udało się rozstrzygnąć przetargu. Najkorzystniejsza oferta opiewała na 2,97 mln złotych, a urząd na inwestycję może przeznaczyć jedynie 1,29 mln.

Obserwuj Nas:

12,200FaniLubię
805ObserwującyObserwuj
364SubskrybującySubskrybuj

Nowe

- Reklama -