- Reklama -
-1.5 C
Szamotuły
wtorek, 28 marca, 2023

Biezdrowo: Dwie osoby w szpitalu po zderzeniu motocykla z osobówką

W sobotę 1 kwietnia o godz. 17.23 Dyżurny Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach odebrał zgłoszenie o wypadku drogowym samochodu osobowego i motocykla w miejscowości Biezdrowo gm. Wronki.

Dyżurny SK do zdarzenia zadysponował jeden zastęp z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Szamotułach, dwa zastępy OSP Wronki oraz powiadomił Policje, natomiast dyżurny ratownictwa medycznego zadysponował na miejsce Zespół Ratownictwa Medycznego i śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

- Reklama -

Po dojeździe na miejsce zdarzenia ratownicy zastali samochód osobowy, który zderzył się z motocyklem.
Kierowca samochodu znajdował się wewnątrz pojazdu nie odnosząc obrażeń, natomiast kierujący i pasażerka motocykla znajdowali się w przydrożnym rowie.

Działania SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzielaniu kwalifikowanej pierwszej pomocy do czasu przybycia ZRM, pomocy w transporcie osób poszkodowanych do karetki ZRM i śmigłowca LPR, rozłączeniu akumulatorów w uszkodzonych pojazdach, pomocy Policji w kierowaniu ruchem drogowym oraz sorpcji płynów eksploatacyjnych.

Jedna osoba poszkodowana została przetransportowana śmigłowcem LPR do Szpitala w Poznaniu, natomiast druga osoba została przewieziona przez ZRM do Szpitala w Szamotułach.

Na czas prowadzonych działań ruch na drodze został wstrzymany, następnie odbywał się wahadłowo. W działaniach ratowniczych brały udział 3 zastępy (16 ratowników) z Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczej Straży Pożarnej, śmigłowiec LPR, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz Policja. Przyczyny zdarzenia ustala Policja.

Opracowanie: st. sekc. Łukasz Kawka (PSP Szamotuły)
Zdjęcia: mojeWronki, OSP Wronki

Obserwuj Nas:

16,100FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,080SubskrybującySubskrybuj

Nowe