- Reklama -
1.9 C
Szamotuły
poniedziałek, 30 stycznia, 2023

Bezpłatne przeglądy samochodów w Szamotułach

Wiosna w pełni. Najwyższa pora, aby sprawdzić czy nasz samochód, po wielomiesięcznej batalii z wilgocią, śniegiem i solą, jest w gotowy do nowego sezonu. Podstawą jest wymiana ogumienia i wizyta na myjni, ale warto zajrzeć pod maskę, a także sprawdzić zawieszenie i hamulce. Mieszkańcy Szamotuł będą mogli w najbliższym czasie skorzystać z bezpłatnych przeglądów i porad specjalistów. W ramach akcji PitStop, 20 kwietnia na rynku w Szamotułach, będą na nich czekać specjaliści z ProfiAuto i firmy MOKAR. Wydarzenie poprzedziła akcja edukacyjna w Zespole Szkół Nr 3 im. Hugona Kołłątaja w Szamotułach. W ramach lekcji uczniowie mogli dowiedzieć się, w jaki sposób jazda sprawnym samochodem przekłada się na bezpieczeństwo.

Chociaż w tym roku zima była łagodna, to jednak samochody przez kilka miesięcy były narażone na działanie mrozu oraz substancji takich, jak sól czy piasek. W sezonie wiosennym mogą więc być w gorszej kondycji, niż jesienią. Dlatego oprócz wymiany opon i mycia nadwozia należy przyjrzeć się też mechanice.

Przygotowanie pojazdu do wiosny powinniśmy rozpocząć od zadbania o elementy odpowiadające za bezpieczeństwo, dlatego w specjalnie przygotowanym mobilnym namiocie serwisowym ProfiAuto PitStop, specjaliści rozpoczną kontrolę od najprostszych czynności, jak sprawdzenie oświetlenia, piór wycieraczek, akumulatorów, opon i bieżnika. Następnie zajmą się pomiarami płynów eksploatacyjnych, skontrolują podwozie, układ kierowniczy i zawieszenie, czyli elementy, które podczas zimy były szczególnie narażone na uszkodzenia. Warunki pogodowe mogły także negatywnie wpłynąć na stan innych elementów poddanych bezpośredniemu działaniu wilgoci, dlatego fachowcy przyjrzą się dokładnie uszczelkom, przewodom oraz paskom, sprawdzą też ewentualne wycieki. Nowością będą kontrole płynu chłodniczego, a także filtra kabinowego oraz temperatury wrzenia płynu hamulcowego. Każdy kierowca biorący udział w akcji otrzyma listę kontrolną, która da mu wiedzę na temat stanu swojego samochodu.

- Reklama -

– Wiosenny przegląd to pierwszy krok do przygotowania auta na przyjście sprzyjające pory roku. Zima daje wycisk naszym samochodom, dlatego dokonując regularnych kontroli wszystkich podzespołów, możemy w porę dostrzec najdrobniejsze uchybienia, których uśnięcie przełoży się na zwiększenie bezpieczeństwa podczas jazdy i zachować auto w dobrym stanie przez kolejne miesiące – mówi Michał Karwacki z firmy Mokar, organizator akcji – Dodatkowo rozpoczęliśmy współpracę ze szkołami, aby uświadomić młodym ludziom, którzy już wkrótce sami zdobędą prawo jazdy i usiądą za kółkiem, jak ważne dla bezpieczeństwa są regularne przeglądy techniczne – dodaje.

Tegorocznej edycji ProfiAuto PitStop po raz pierwszy towarzyszą także akcje prospołeczne w wybranych szkołach. 13 kwietnia w Zespole Szkół Nr 3 im. Hugona Kołłątaja w Szamotułach odbyła się pierwsza akcja, w trakcie której przekazywane były najważniejsze zasady bezpiecznego podróżowania samochodem. Lekcja, którą poprowadził ekspert ProfiAuto i kierownik działu szkoleń Łukasz Ryś – poświęcona była szeroko pojętym zagadnieniom bezpieczeństwa na drodze, ale także odpowiedzialności mechaników za stan techniczny pojazdów, które opuszczają ich warsztat. Podczas spotkania Łukasz Ryś oraz przedstawiciele firmy Mokar przedstawili statystyki dotyczące stanu technicznego pojazdów na polskich drogach oraz omawiali ich bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo podróżujących samochodami, ale i innych uczestników ruchu drogowego.

 

ProfiAuto PitStop to okazja do rozmowy z ekspertami i spędzenia czasu w motoryzacyjnej atmosferze. Na uczestników biorących udział w akcji czeka wiele niespodzianek i drobne upominki. Organizatorami wydarzenia są: marka ProfiAuto, firmy ATE, MANN-FILTER, OSRAM i VARTA oraz MOKAR.

Obserwuj Nas:

16,100FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,080SubskrybującySubskrybuj

Nowe