Bezpieczne ferie z policją [ZDJĘCIA]

0

27 stycznia br. rozpoczynają się ferie zimowe dla dzieci i młodzieży z województwa wielkopolskiego. W minionym tygodniu dzielnicowi Posterunku Policji w Obrzycku spotkali się z dziećmi i młodzieżą w Szkole Podstawowej w Obrzycku oraz w Gaju Małym, aby przygotować ich do bezpiecznego spędzania wolnego czasu podczas ferii zimowych.

Ferie zimowe to okres, w którym uczniowie mają wolny czas od szkoły, spotykają w swoim życiu nowe osoby, spędzają czas na świeżym powietrzu a także siedzą w domu i korzystają z komputera. Aby dzieci dobrze zapamiętały ten czas funkcjonariusze podczas spotkań informacyjno – edukacyjnych rozmawiali na temat bezpieczeństwa. Wspomniano o zagrożeniach jakie niosą ze sobą beztroskie zabawy zimowe, zwracając szczególną uwagę na to, aby nie wchodzić na zamarznięte zbiorniki wodne. Funkcjonariusze omówili zasady bezpieczeństwa w trakcie zabaw na śniegu, podczas jazdy na nartach, sankach i łyżwach – w ramach akcji informacyjno – edukacyjnej pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku” omawiali zasady bezpieczeństwa na stoku, konieczności stosowania kasku ochronnego i przestrzeganiu zasad na trasach przeznaczonych do zjazdów.

Mundurowi przestrzegali dzieci przed niebezpiecznym i nieodpowiedzialnym zachowaniem na drodze, szczególnie po zmroku, jak również w złych warunkach widoczności. Funkcjonariusze zaznaczyli, jak bardzo ważne jest używanie elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu i przestrzeganie zasad poruszania się po drodze i rozdali dzieciom elementy odblaskowe.

Zobacz więcej: