- Reklama -
0.1 C
Szamotuły
sobota, 9 grudnia, 2023

Baborówko Jumping Show 2022 już w pierwszy weekend lipca

Przed nami kolejny sportowy weekend w Baborówku. Na rozpoczęcie wakacji, w weekend 1–3 lipca, odbędą się tu międzynarodowe zawody w skokach przez przeszkody Baborówko Jumping Show 2022. To pierwsze międzynarodowe zawody tej rangi i w tej konkurencji w Baborówku. W programie wydarzenia znalazły się m.in. 2 konkursy zaliczane do światowego rankingu w randze CSI2* oraz konkursy dla dzieci na kucach.

Na starcie w Baborówku będziemy mogli zobaczyć wielu znakomitych i utytułowanych polskich zawodników, w tym m.in. Jarosława Skrzyczyńskiego, Mściwoja Kieconia czy Marka Lewickiego, dlatego emocji sportowych na pewno nie zabraknie. Najbardziej obleganymi konkursami są te rozgrywane w ramach CSI2* – zobaczymy tu aż 136 par. W tych konkursach zawodnicy będą mogli zbierać punkty do światowego rankingu w konkursach Grand Prix (niedziela, godz. 12.30) oraz Big Tour (sobota, godz. 15.45), na parkurach o wysokościach 145 cm.

Z pewnością dużo emocji i radości przyniosą publiczności także konkursy dla dzieci na kucach, które odbędą się w piątek i sobotę. Na zakończenie sobotnich zmagań na arenie głównej odbędzie się konkurs specjalny „bajkowe sztafety”, w ramach którego – oprócz sportowej rywalizacji – liczyć się będzie przebranie pary jeździeckiej. W jednej sztafecie wezmą udział: zawodnik na kucu oraz zawodnik na hobby horse. W tym konkursie organizatorzy przyznają dodatkowe nagrody za najlepsze przebranie sztafety.

- Reklama -

Tradycyjnie, zawody jeździeckie w Baborówku można traktować jako atrakcyjną propozycję spędzenia czasu na łonie natury dla całych rodzin. W ramach zawodów powstanie więc strefa gastronomiczna oraz strefa kiermaszu.

Zawody zostaną rozegrane w ciągu trzech dni na dwóch arenach. Ośrodek Jeździecki Baborówko dysponuje zmodernizowaną w latach 2019–2021, imponującą infrastrukturą sportową, na którą składają się m.in. trzy place kwarcowe z systemem podsiąkowym o powierzchni: 12 000 mkw. (największy na ten moment plac kwarcowy w Polsce), 7 000 mkw. oraz 2 000 mkw. Baborówko słynie także z doskonałej atmosfery oraz świetnej organizacji.

Ośrodek Jeździecki Baborówko znany był do tej pory z organizacji międzynarodowych zawodów WKKW, podczas których gościł najbardziej utytułowanych zagranicznych i polskich zawodników, mistrzów olimpijskich, mistrzów świata i liderów rankingu FEI, jak np. reprezentantów Niemiec Michaela Junga i Ingrid Klimke czy brytyjskiego WKKW-istę Oliwera Townenda. W tym roku, oprócz WKKW i skoków przez przeszkody, w Baborówku po raz pierwszy odbędą się także międzynarodowe zawody w powożeniu zaprzęgami i jednocześnie Puchar Narodów Baborówko Driving Show (2–4 września).

Więcej informacji oraz program na: www.equestrian.baborowko.pl

Obserwuj Nas:

17,000FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe