- Reklama -
-2.5 C
Szamotuły
sobota, 3 grudnia, 2022

Baborówko Horse Sale Show po raz trzeci

W dniach od 28 do 30 września w Baborówku odbędzie się Finał Pucharu Polski WKKW oraz aukcja koni sportowych z predyspozycjami do WKKW i skoków przez przeszkody. Na starcie staną nie tylko najlepsi polscy zawodnicy, ale także gwiazdy światowego WKKW, które chętnie przyjeżdżają do Baborówka.

W ramach Baborówko Horse Sale Show zostaną rozegrane trzy konkursy międzynarodowe: CIC1*, CIC2* i po raz pierwszy na tej imprezie – konkurs CIC na poziomie trzech gwiazdek. W programie zawodów znajdą się także konkursy krajowe na poziomie L i P. Zawody rozegrane zostaną w klasycznym formacie: w piątek odbędą się konkursy ujeżdżenia, w sobotę – najbardziej widowiskowa część Wszechstronnego Konkursu Konia Wierzchowego, czyli próba terenowa, w niedzielę – skoki przez przeszkody.

- Reklama -

Finał Pucharu Polski WKKW zostanie rozegrany w sześciu kategoriach wiekowych i w kategorii klubowej. W terminarzu Pucharu w tym roku znalazło się aż szesnaście eliminacji, rozgrywanych przez otwarty sezon w całej Polsce. Pozycja lidera przed Finałem w najwyższej kategorii (seniorów) należy do Mateusza Kiempy (CSJ Coval), który – jako pierwszy zawodnik w historii rozgrywania Pucharu Polski WKKW – jeszcze przed Finałem zdobył komplet punktów. Mimo przewagi nad pozostałymi zawodnikami, nie może być pewny wygranej i będzie musiał walczyć do końca. Drugie miejsce w rankingu seniorów zajmuje Joanna Pawlak (Pawlak Equestrian), a miejsce trzecie – Paweł Warszawski, reprezentant gospodarzy SJ Baborówko. Różnice punktów między zawodnikami z czołówek rankingów przed Finałem są na tyle niewielkie, że walka o pierwsze miejsce na pewno będzie emocjonująca do samego końca. Zdobywców Pucharu poznamy w niedzielę, 30 września.

Wśród reprezentantów Polski w Baborówku zobaczymy najlepszych zawodników: tegorocznego Mistrza Polski Seniorów – Jana Kamińskiego (Milanowska Fundacja na rzecz Edukacji i Sportu), najlepszego polskiego WKKW-istę – Pawła Spisaka (JKS Dako Galant Skibno), dla którego zawody Baborówko Horse Sale Show będą pierwszymi, w jakich wystartuje po bardzo dobrym występie na Światowych Igrzyskach Jeździeckich, czy Matusza Kiempę (CSJ Coval), który w maju na Festiwalu Jeździeckim Baborówko wygrał konkurs CIC2*.

Wśród zagranicznych nazwisk po raz kolejny w Baborówku wystartują m.in. reprezentanci Szwecji: Niklas Lindback i Sara Algotsson Ostholt oraz reprezentantka Niemiec – Stephanie Bohe, która podczas tegorocznego Festiwalu była najlepsza w konkursie CIC1*. Nie zabraknie także znakomitego Andreasa Dibowskiego (GER), który nie opuszcza zawodów w Baborówku.

Równolegle z zawodami po raz kolejny odbędzie się aukcja koni sportowych z predyspozycjami do WKKW i skoków przez przeszkody. – W tym roku aukcja cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem sprzedających. Ostatecznie do aukcji przyjętych zostało siedemnaście koni, które wezmą udział w sobotniej licytacji – mówi Henryk Święcicki jr., dyrektor zawodów – Konie hodowane i trenowane w Polsce coraz częściej osiągają znakomite wyniki na międzynarodowych arenach pod polskimi i zagranicznymi zawodnikami. Jednym z celów aukcji jest to, żeby promować polskie konie sportowe, dlatego liczymy, że aukcja będzie cieszyć się równie dużym zainteresowaniem osób kupujących. – dodaje.

Na Baborówko Horse Sale Show 2018 przyjedzie 150 zawodników, reprezentujących 7 państw europejskich: Czechy, Danię, Finlandię, Niemcy, Węgry, Włochy, Szwecję i Polskę. W stajniach w czasie zawodów stanie niemal 230 koni, nie licząc koni aukcyjnych.

Zachęcając do aktywności na otwartym powietrzu, organizatorzy – jak co roku – przygotowują program pozasportowy. W sobotę i niedzielę rodziny z dziećmi i osoby dorosłe będą mogły skorzystać z oferty lokalnych instytucji, a niedzielę na arenie głównej zawodów odbędą się jeździeckie pokazy.

Więcej informacji o zawodach i aukcji na:

www.bhss.baborowko.pl

https://www.facebook.com/BaborowkoHorseSaleShow/

https://www.instagram.com/eventing_baborowko/

Obserwuj Nas:

15,600FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,080SubskrybującySubskrybuj

Nowe