12 C
Szamotuły
sobota, 26 września, 2020

Aparaty wspomagające oddychanie oraz środki ochrony dla szpitala zakaźnego od Grupy Amica

Polecamy

Brak nowych zakażeń w szpitalu. Od jutra powinny funkcjonować wszystkie oddziały

W piątek, 25 września br., odbyła się kolejna narada w sprawie sytuacji epidemiologicznej w powiecie szamotulskim, zwołana i...

Nocny pożar stogu pod Szamotułami

W piątek, 25 września około godziny 2:26 straż pożarna została zadysponowana do miejscowości Kąsinowo.

Trwa Jesienny Kiermasz Rękodzieła [ZJĘCIA, FILM]

W Warsztatach Terapii Zajęciowej i Spółdzielni Socjalnej „TALENT” trwa Jesienny Kiermasz Rękodzieła.Na kiermaszu...

5 aparatów wspomagających oddychanie, 500 strojów i gogli ochronnych, 2 tys. szt. maseczek FFP2 i lodówka to kolejny dar przekazany przez Grupę Amica Szpitalowi Miejskiemu im. Józefa Strusia w Poznaniu. Na co dzień wielospecjalistyczny, dzisiaj pełni funkcje jednego z dwóch jednoimiennych szpitali zakaźnych dla chorych na COVID-19 z województwa wielkopolskiego.

W Wielkopolsce stwierdzono już ponad 1800 przypadków zakażenia koronawirusem. Zdecydowana większość chorych wymagających hospitalizacji trafiła do szpitala miejskiego im. J. Strusia. Walka z chorobą COVID-19 wymaga dużej ostrożności. Niestety, nawet największa dbałość o bezpieczeństwo nie redukuje ryzyka do zera, można tylko próbować je minimalizować. Świadomość tego jest, jak się okazuje, powszechna – darowizny na rzecz tej lecznicy liczone są już w milionach złotych. Pomoc płynie od setek firm i osób, które czują się w sposób szczególny związane z Wielkopolską i tu właśnie chcą skierować swoje mniejsze i większe cegiełki na walkę z koronawirusem. W gronie największych darczyńców jest również Grupa Amica, od zawsze mająca siedzibę w Wielkopolsce i wielokrotnie już sprawnie reagująca na lokalne nieszczęścia.

– Każda, nawet najmniejsza, darowizna na rzecz szpitala jest dla nas niezwykle cenna – podkreśla Jędrzej Solarski, zastępca prezydenta Poznania. – Ale przekazanie środków ochrony osobistej i sprzętu medycznego zasługuje na wyjątkowe podziękowania. To dzięki takim darom poznańscy lekarze mogą jeszcze skuteczniej walczyć z koronawirusem. Silny i szczery patriotyzm lokalny zawsze był dumą poznaniaków i Wielkopolan. Dziś przedsiębiorcy z regionu udowadniają, że można na nich liczyć nawet w trudnych czasach – za co bardzo dziękuję!

- Reklama -

Szpital im. J. Strusia jest jedną z kilkunastu instytucji w Wielkopolsce wspartych przez największego polskiego producenta AGD. Ponad miesiąc temu Grupa Amica przekazała pierwszemu szpitalowi w regionie wyznaczonemu dla zakażonych koronawirusem 200 tysięcy złotych na leczenie chorych oraz minimalizowanie ryzyka zakażenia personelu oraz pacjentów. W środę, 20 maja, przekazano kolejną darowiznę dla tej lecznicy, tym razem rzeczową – 5 aparatów wspomagających oddychanie, 500 strojów i gogli  ochronnych, 2 tys. szt. maseczek FFP2 i lodówkę.

– Wielkopolanie potrafią jednoczyć się w trudnych chwilach, a przeciwdziałanie zakażeniom i powstrzymanie rozprzestrzeniania się tej śmiertelnej choroby w regionie to nasza wspólna sprawa – społeczeństwa, wspólnot samorządowych, lokalnych władz oraz firm prywatnych. Amica tak to postrzega od samego początku pojawienia się koronawirusa w naszym województwie. Pomocy udzieliliśmy szpitalom i pogotowiu ratunkowego z całego kraju, ale nie ukrywamy, że wobec obecnej skali potrzeb koncentrujemy swoje wsparcie na Wielkopolsce – mówi Marcin Bilik, I wiceprezes Grupy Amica ds. operacyjnych.

– Walka z zakaźną chorobą COVID-19 wymaga od personelu szczególnego zaangażowania i jeszcze większej ostrożności – dlatego wsparcie w postaci sprzętu ochronnego jest niezwykle ważne – podkreśla Jan Sawicz, zastępca dyrektora Wielospecjalistycznego Szpitala Miejskiego im. Józefa Strusia. – Bardzo dziękujemy Grupie Amica i wszystkim ofiarodawcom, którzy wsparli naszą placówkę.

W imieniu Grupy Amica sprzęt na ręce Jana Sawicza, zastępcy dyrektora ds. ekonomiczno-administracyjnych i profesor Iwony Mozer-Lisewskiej ze szpitala im. J. Strusia w Poznaniu przekazał Marcin Bilik, I wiceprezes Grupy Amica ds. operacyjnych. Władze miasta reprezentował Jędrzej Solarski, zastępca prezydenta Poznania.

ŹródłoGrupa Amica

Obserwuj Nas:

10,140FaniLubię
651ObserwującyObserwuj
254SubskrybującySubskrybuj

Nowe

LOTTO Baborówko Horse Sale Show: dobry dzień dla Japończyka

Dziś na zawodach LOTTO Baborówko Horse Sale Show odbyły się próby ujeżdżenia w trzech konkursach międzynarodowych i...

Brak nowych zakażeń w szpitalu. Od jutra powinny funkcjonować wszystkie oddziały

W piątek, 25 września br., odbyła się kolejna narada w sprawie sytuacji epidemiologicznej w powiecie szamotulskim, zwołana i prowadzona przez Starostę Szamotulskiego Beatę...

Wronki. Ewakuacja w firmie Amica [ĆWICZENIA]

Równo o godzinie 11.34 rozbrzmiał w fabryce kuchni Amica we Wronkach alarm pożarowy. Pracownicy sprawnie ewakuowali się z zagrożonego obiektu. Strażacy z...

Szamotuły. Zatrzymano podejrzanych o kradzież w aptece

Dzielnicowi, na podstawie zapisu z monitoringu, rozpoznali podejrzanych o kradzież w aptece. Nie przeszkodził im nawet fakt, że sprawcy mieli założone...

Druga ofiara COVID-19 w powiecie szamotulskim

Wielkopolski Urząd Wojewódzki poinformował w piątek o 84 nowych zakażeniach SARS-COV-2 w Wielkopolsce. W powiecie szamotulskim nie odnotowano nowych zakażeń.

Więcej artykułów

- Reklama-