- Reklama -
22.7 C
Szamotuły
piątek, 12 lipca, 2024
Reklama

Amica zaprasza po zdrowie do Badabusa

Polski producent AGD wspólnie z organizacją Kwiat Kobiecości apelują: zadbaj o swoje zdrowie i zbadaj się. Jest ku temu okazja, bo w swoją pierwszą trasę po kraju właśnie wyruszył nowy Badabus, czyli mobilny gabinet diagnostyczny, ufundowany przez Grupę Amica i firmę Volvo. Kobiety mogą wykonać w nim badania profilaktyczne pod kątem raka jajnika lub szyjki macicy, a mężczyźni testy służące wykryciu raka prostaty.

Zapobiegać, nie leczyć – ta prosta zasada przypomina, że profilaktyka jest korzystniejsza dla naszego zdrowia, a często również skuteczniejsza niż leczenie. Zapominają jednak o niej tysiące Polek i Polaków. Rocznie z powodu zbyt późnego wykrycia nieprawidłowości ponad 5500 kobiet umiera na raka jajnika lub szyjki macicy, tyle samo mężczyzn na raka prostaty. Tymczasem regularne badania mogą uratować życie. Dlatego Amica wraz z Ogólnopolską Organizacją Kwiat Kobiecości zachęcają Polki i Polaków do badań profilaktycznych w Badabusie – mobilnym gabinecie medycznym. Ufundowany w 2020 roku przez Grupę Amica i producenta samochodów Volvo, nowoczesny pojazd po raz kolejny wyruszył w trasę po kraju.

– Współpracujemy z Kwiatem Kobiecości już od kilku lat, bo wiemy, jak ważne jest systematyczne poddawanie się badaniom. Niestety, z różnych względów, wiele osób nie korzysta z tej prostej możliwości zapobiegania rozwojowi poważnej choroby. Założeniem Badabusa jest, by mógł on dotrzeć do każdego miejsca: na eventy, do zakładów pracy, urzędów, instytucji czy galerii handlowych. Bardzo się cieszymy, że w tym roku po raz pierwszy z możliwości wykonania badań profilaktycznych będą mogli skorzystać także panowie. Zachęcamy firmy, by zadbały o zdrowie swoich pracowników i zapraszały Badabusa do siebie – mówi Maciej Krzysztoszek, menedżer ds. komunikacji korporacyjnej i ESG w Grupie Amica.

- Reklama -

Gotowy do zadań specjalnych

Badabus wyposażony jest w specjalistyczny sprzęt, który może pomóc we wczesnym wykryciu i skutecznym leczeniu choroby, a doświadczona kadra na pokładzie wykonuje bezpłatne badania profilaktyczne kobiet lub mężczyzn:

  • Cytologia zwykła lub LBC – pozwala na wykrycie raka szyjki macicy,
  • Test DNA HPV – służy do badań genetycznych oceniających ryzyko zachorowania na raka szyjki macicy,
  • Test DNA BRCA1 – może wskazać predyspozycje zachorowania na raka piersi i jajnika,
  • Test PSA z krwi – służy do wykrywania raka prostaty i przerostu gruczołu krokowego.

Podobnie jak krwiobusy, Badabus podzielony jest na strefy: najpierw w punkcie recepcyjnym wypełnia się niezbędne dokumenty, a następnie wykonywane jest badanie – w osobnym pomieszczeniu, w bezpiecznych i odpowiadających standardowi gabinetu lekarskiego warunkach. Wizyta przebiega bezpieczne, szybko i bezboleśnie – to niewiele, by zadbać o własne zdrowie i życie.

Informacje o miejscach i terminach, które odwiedzi Badabus, będą systematycznie aktualizowane na stronie internetowej https://kwiatkobiecosci.pl/badabus/.

Obserwuj Nas:

19,200FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe