- Reklama -
16.3 C
Szamotuły
środa, 24 lipca, 2024
Reklama

Amica przekazała szpitalowi sprzęt AGD

Jedna z największych firm w Wielkopolsce – Amica S.A. – przekazała Szpitalowi Powiatowemu w Szamotułach nowoczesny sprzęt AGD – 5 lodówek podblatowych do zabudowy, 2 kuchenki mikrofalowe oraz 1 zamrażarkę. To kolejne w tym roku wsparcie udzielone szamotulskiej placówce przez producenta.

Sprzęty trafiły na zmodernizowany Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii, a w przyszłości znajdą się również w nowym budynku szpitala. Będą służyć m.in. do przechowywania leków czy żywności dla pacjentów.

- Reklama -

Przypomnijmy, że w kwietniu tego roku Amica S.A. przekazała darowiznę w wysokości 20.000 złotych dla Oddziału Chirurgicznego w Szpitalu Powiatowym w Szamotułach. Środki te pozwoliły na zakup nowoczesnych nożyc do laparoskopu.

Bardzo dziękujemy Amice S.A. za to, że po raz kolejny bezinteresownie wsparła naszą placówkę. Jest to dla nas nieoceniona pomoc, która pozwoli nam kontynuować proces unowocześniania szpitala oraz podnoszenia standardów leczenia. Sprzęty bez wątpienia będą dobrze służyć naszym pacjentom i personelowimówi Dyrektor SP ZOZ Szamotuły Remigiusz Pawelczak.

Otwarty na początku grudnia nowy Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii ma powierzchnię ponad 300 metrów kwadratowych, dzięki czemu równocześnie może przebywać na nim 6 pacjentów. Remont pomieszczeń kosztował ponad 1,1 mln złotych, dodatkowo oddział zyskał też nowoczesne sprzęty medyczne o wartości ponad 300 tysięcy złotych.

SP ZOZ

Obserwuj Nas:

19,200FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe