- Reklama -
1.9 C
Szamotuły
poniedziałek, 30 stycznia, 2023

Akcja „Zero Tolerancji” w powiecie szamotulskim – 161 wylegitymowanych, 134 mandaty

Policjanci z drogówki na terenie powiatu szamotulskiego przeprowadzili akcję pod hasłem „zero tolerancji”. Głównym celem prowadzonej akcji było ograniczenie liczby zdarzeń drogowych oraz egzekwowanie dostosowania prędkości przez kierujących pojazdami. W trakcie kontroli mundurowi informowali kierujących, jakie są przyczyny wypadków drogowych.

W dniu 22 listopada br. na terenie powiatu szamotulskiego policjanci z drogówki przeprowadzili akcję pn. „zero tolerancji”. 22 policjantów z czterech powiatów (szamotulskiego, obornickiego, międzychodzkiego i czarnkowsko-trzcianeckiego), skontrolowało 161 kierujących pojazdami. Mundurowi zatrzymali jedną osobę kierującą pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz zatrzymali 6 dowodów rejestracyjnych za uchybienia stanu technicznego. Za popełnione wykroczenia w ruchu drogowym policjanci nałożyli 134 mandaty karne w tym, aż 50 za przekroczenie prędkości .

Stan niektórych pojazdów już na pierwszy rzut oka budził wątpliwości
Stan niektórych pojazdów już na pierwszy rzut oka budził wątpliwości.
- Reklama -

„Drogówkę” można było spotkać zarówno na terenie Szamotuł, Pniew jak i na drogach całego powiatu. Policjanci kontrolowali stan trzeźwości kierujących i przestrzeganie przepisów Kodeksu Drogowego, stan techniczny aut, ich wyposażenie.
Głównym celem akcji było zapewnienie bezpieczeństwa na drogach powiatu, ograniczenie zdarzeń drogowych oraz skontrolowanie i zatrzymanie jak największej liczby osób, które łamią przepisy prawa o ruchu drogowym.
W trakcie prowadzonych kontroli policjanci rozmawiali z kierującymi pojazdami o przyczynach wielu śmiertelnych wypadków drogowych, które są spowodowane m.in. przez kierowanie w stanie nietrzeźwości, nieprzestrzeganie przez kierowców przepisów, przekraczanie dozwolonej prędkości, nie zapinanie pasów bezpieczeństwa i przewożenie dzieci bez fotelików.

2

Akcja „zero tolerancji” miała przede wszystkim oddziaływać prewencyjnie na kierujących, którzy często po wypiciu alkoholu siadają za kierownicę. Chcemy takimi działaniami uświadomić wszystkim kierującym, że prowadząc pojazd po alkoholu i nie stosując się do przepisów Kodeksu Drogowego zagrażają nie tylko sobie ale też innym uczestnikom ruchu drogowego czy też narażają swoich najbliższych. Mamy dużą nadzieję, że dzięki takim akcjom osoby decydujące się na kierowanie zasiądą trzeźwi i jadąc będą stosowali się do przepisów ruchu drogowego i znaków drogowych, zawsze dotrą wraz z przewożonymi pasażerami do miejsc do których zmierzają, bezpiecznie, spokojnie i zdrowi. W tym zakresie podczas akcji, nie ujawniliśmy żadnego nietrzeźwego kierującego, co nas niewątpliwie bardzo cieszy i wskazuje, iż codziennie podejmowane działania profilaktyczno-prewencyjne, nasza obecność na drodze powoduje, że kierujący nie decydują się na jazdę po pijanemu.

KPP w Szamotułach

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Obserwuj Nas:

16,100FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,080SubskrybującySubskrybuj

Nowe