- Reklama -
3.7 C
Szamotuły
środa, 1 lutego, 2023

Akcja „Wiem, czym oddycham”. Pomóż umieścić czujnik jakości powietrza w Szamotułach!

Trwa druga edycja akcji AVIVA – „Wiem, czym oddycham”. To cykl działań, które mają nam uświadomić, jaki wpływ na nasze zdrowie i życie ma zanieczyszczone powietrze i jak mu przeciwdziałać.

Spośród 50 miast o największym zanieczyszczeniu powietrza w Unii Europejskiej aż 36 znajduje się w Polsce. Głosując, możesz pomóc wytypować miejsca, które potrzebują czujników jakości powietrza. AVIVA zainstaluje je w 100 lokalizacjach. Na terenie gminy Szamotuły zgłoszono 4 lokalizacje – w Pamiątkowie na ulicy Szkolnej, Gałowie na ulicy Gruszowa, Szamotułach na ulicy Wojska Polskiego i 3 Maja. „Jeśli chodzi o realność pomysłu, to czujniki dostaje 100 lokalizacji z największą liczbą głosów, w zeszłym roku miejsca nr 99 i 100 otrzymały po 356 głosów. Na tę chwilę miejsca nr 99 i 100 mają już 130 i 127 głosów, a głosowanie trwa do 5 grudnia, to ok. 2 tygodnie od dziś!. Trzeba działać jak najszybciej” – namawia Mariusz Ulewak, który poinformował nas o akcji.

- Reklama -

Na problem jakości powietrza, podczas dzisiejszej sesji Rady Miasta i Gminy zwrócił uwagę radny Bartosz Węglewski, który zaapelował do rady oraz UMiG o wsparcie i promocję tej akcji w Szamotułach.

Głosowanie trwa do 5 grudnia, głos można oddać na stronie: https://wiemczymoddycham.pl/


Po opublikowaniu artykułu, otrzymaliśmy informację, że taki czujnik jest już zainstalowany w Szamotułach. Czujnik na swoim budynku zainstalowała firma Vowie Studio, aktualny stan czystości powietrza możemy śledzić na stronie: Jakość powietrza – Szamotuły

  1. Jadąc ulicą Powstańców Wielkopolskich zawsze wyłączam nawiew. Taki smród i chmury dymu że w aucie człowiek się dusi a co dopiero na dworze. Ktoś powinien się zająć tymi smierdzielami co pala byle czym w smieciuchach. Czujniki wam potrzebne puknijcie się. ..

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Obserwuj Nas:

16,100FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,080SubskrybującySubskrybuj

Nowe