- Reklama -
5 C
Szamotuły
sobota, 24 lutego, 2024

Akcja strażaków w Przecławiu. Zostali wezwani do pożaru sadzy w przewodzie kominowym

Strażacy z Szamotuł, Przecławia i Baborowo zostali dzisiaj rano zadysponowani do miejscowości Przecław w gminie Szamotuły.

Ze zgłoszenia, które wpłynęło w czwartek, 30 listopada około godziny 6.35 wynikało, że doszło do pożaru sadzy w przewodzie kominowym w budynku mieszkalnym.

Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, usunięciu materiału palnego z kotła, sprawdzeniu pomieszczeń pod kątem gazów niebezpiecznych – nie wykryto zagrożenia, oraz sprawdzeniu komina kamerą termowizyjną – informuje OSP Baborowo.

- Reklama -

W akcji uczestniczyły trzy zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Szamotułach oraz wozy bojowe OSP Przecław i OSP Baborowo.

Pożarom sadzy można skutecznie zapobiegać!

Warto przypomnieć, że pożary sadzy w kominie stanowią realne zagrożenie, jednak można im skutecznie zapobiegać poprzez świadome użytkowanie kotłów i kominków, regularne czyszczenie i konserwację kominów oraz przestrzeganie zasad bezpiecznego palenia. Dbałość o te kwestie nie tylko zabezpiecza nas przed stratami materialnymi, ale przede wszystkim chroni nasze zdrowie i życie. Warto więc podejść do sprawy z odpowiednią powagą i dbałością o bezpieczeństwo domowe.

Obserwuj Nas:

18,000FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe