Tegoroczne święta majowe społeczność Zespołu Szkół im. Jana Brzechwy w Szamotułach uczciła w wyjątkowo radosnej i patriotycznej atmosferze.
Uroczystości rozpoczął biało-czerwony pochód, który z dumą przemaszerował ulicami miasta, niosąc symbole narodowe i manifestując pamięć o ważnych wydarzeniach z historii Polski.
Następnie odbyła się uroczysta akademia, podczas której uczniowie klas przysposabiających do pracy oraz klasy ósmej zaprezentowali wzruszający program poświęcony symbolom narodowym i rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Część artystyczną uświetniły występy koła teatralnego „Kameleon” oraz najmłodszych uczniów, którzy w rytm tańca i śpiewu uczcili to wyjątkowe święto.
Po oficjalnej części nadszedł czas na integrację przy słodkim poczęstunku, grillowanych kiełbaskach oraz wspólnej zabawie i aktywnościach sportowych na świeżym powietrzu.
Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji z wydarzenia!