- Reklama -
4.1 C
Szamotuły
sobota, 15 marca, 2025

Policjanci zabezpieczyli ponad pół kilograma narkotyków

Funkcjonariusze policji z Pniew dokonali kolejnego skutecznego uderzenia w przestępczość narkotykową. W wyniku przeprowadzonych działań zabezpieczono ponad 550 gramów nielegalnych substancji. Sprawa rozpoczęła się od rutynowej kontroli drogowej, która szybko przekształciła się w prokuratorskie śledztwo. W związku z postępowaniem zatrzymano trzech mężczyzn.

Kontrola drogowa zakończona zatrzymaniami

28 lutego, o godzinie 9:15, dzielnicowi patrolujący teren gminy Pniewy zauważyli samochód marki Renault Megane wyjeżdżający z jednej z posesji. Policjanci skojarzyli pojazd z kradzieżą paliwa, do której doszło w lutym na stacji paliw w Pniewach. W związku z podejrzeniami zatrzymano samochód do kontroli.

W pojeździe znajdowało się dwóch mężczyzn: 41-letni mieszkaniec gminy Kaźmierz, który prowadził pojazd, oraz pasażer, również 41-letni, z gminy Szamotuły. Szybka weryfikacja danych kierowcy ujawniła, że mężczyzna miał aktywny zakaz prowadzenia pojazdów, a dodatkowo znajdował się w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna miał 0,62 promila alkoholu w organizmie. Jednak to był dopiero początek – informuje st. asp. Sandra Chuda, oficer ds. prasowych Komendy Powiatowej Policji w Szamotułach

Odkrycie narkotyków

Podczas przeszukania pojazdu policjanci odkryli ponad 138 gramów metamfetaminy należącej do kierowcy oraz ponad 23 gramy marihuany i metamfetaminy posiadane przez pasażera. Obaj mężczyźni zostali natychmiast zatrzymani. Dalsze czynności doprowadziły do przeszukania miejsca zamieszkania kierującego, gdzie ujawniono dodatkowe 100 gramów metamfetaminy.

Przeszukanie posesji i kolejne zatrzymanie

Dzielnicowi, bazując na swoim rozpoznaniu terenu, ustalili, że zatrzymani wyjeżdżali z posesji należącej do 31-letniego mieszkańca gminy Pniewy. Podejrzewając, że w jego domu mogą znajdować się kolejne nielegalne substancje, na miejsce wezwano kolejnych pniewskich policjantów – informuje st. asp. Sandra Chuda.

Funkcjonariusze znaleźli m.in. w lodówce i zamrażarce:

  • 24 gramy marihuany,
  • 119 gramów amfetaminy,
  • 144 gramy metamfetaminy.

31-latek również został zatrzymany i usłyszał zarzuty.

Łącznie w ramach realizacji sprawy policjanci zabezpieczyli ponad 550 gramów narkotyków – dodaje policjantka.

Konsekwencje prawne

Po zebraniu materiałów dowodowych podejrzani zostali przesłuchani. Pasażer Renault Megane okazał się odpowiedzialny za lutową kradzież paliwa, a dodatkowo zarzucono mu kierowanie pojazdem pomimo sądowego zakazu oraz posiadanie narkotyków.

Z kolei 41-letni kierujący oraz 31-letni mieszkaniec gminy Pniewy usłyszeli zarzuty posiadania znacznych ilości substancji odurzających. Ponadto kierowca odpowie również za prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu oraz z naruszeniem sądowego zakazu.

Na wniosek prokuratora wobec podejrzanych zastosowano dozór policyjny oraz tymczasowe zajęcie mienia.

Dalsze postępowanie

Postępowanie prowadzone przez prokuraturę jest w toku. Za posiadanie znacznych ilości narkotyków grozi kara do 10 lat więzienia. Ostateczny wymiar kary dla zatrzymanych mężczyzn zostanie ustalony przez sąd.

Zdjęcia: KPP Szamotuły

Obserwuj Nas:

22,100FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe