Dwie osoby podejrzewane o kierowanie w stanie nietrzeźwości wpadły wczoraj w ręce policjantów. Kierujący są też podejrzewani o udział w zdarzeniach drogowych. Sprawy wyjaśnia szamotulska dochodzeniówka.
O tym, że kierowanie samochodem pod wpływem alkoholu nie popłaca mogły się przekonać dwie osoby zatrzymane wczoraj przez policjantów. Wczoraj, 5 września po godzinie 20 funkcjonariusze dwukrotnie interweniowali w związku ze zdarzeniami drogowymi, w których brali udział nietrzeźwi kierujący.
Pierwsze zgłoszenie otrzymaliśmy po godzinie 20:10. Z ustaleń wynikało, iż na rondzie w Piotrowie doszło do kolizji drogowej. Jak się okazało, zderzyły się ze sobą dwa samochody: Ford Focus (którym kierowała 29-letnia wronczanka) oraz Peugeot Expert (którym kierował 41-letni mieszkaniec Środy Wielkopolskiej). Przyczyną zdarzenia było najprawdopodobniej niezachowanie bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu. W takcie interwencji funkcjonariuszy okazało się, iż kierująca fordem jest nietrzeźwa. 29-latka miała ponad 2 promile alkoholu w organizmie. W związku z powyższym mundurowi zatrzymali wronczance prawo jazdy i uniemożliwili jej dalszą jazdę samochodem.
Dwadzieścia minut później policjanci interweniowali w związku ze zdarzeniem drogowym, do którego doszło na trasie Śmiłowo-Szczepankowo. Jak się okazało, zderzyły się ze sobą dwa samochody: Peugeot Partner (którym kierował 46-letni mieszkaniec gminy Ostroróg) oraz Toyota Avensis (którym kierował 36-letni mieszkaniec gminy Szamotuły). Również w tym przypadku prawdopodobną przyczyną zdarzenia było niezachowanie bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu. W takcie interwencji funkcjonariuszy okazało się, iż kierujący peugeotem jest nietrzeźwy. 46-latek miała blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Dodatkowo nie posiadał uprawnień do kierowania, gdyż miał już zatrzymane prawo jazdy za kierowanie pojazdem mechanicznym będąc w stanie nietrzeźwości.
Niniejsze sprawy wyjaśnia szamotulska dochodzeniówka. Polskie prawo przewiduje do 2 lat więzienia za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości, a także za prowadzenie pojazdu, nie stosując się do decyzji o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdami. Natomiast za wykroczenia związane ze spowodowaniem zdarzeń drogowych, grozi grzywna.