- Reklama -
2.8 C
Szamotuły
poniedziałek, 26 lutego, 2024

6 nietrzeźwych kierowców zatrzymanych w miniony weekend

W miniony weekend na drogach powiatu szamotulskiego nie zabrakło nietrzeźwych kierowców.

Od 18 do 20 lutego br. policjanci z terenu powiatu szamotulskiego interweniowali wobec sześciu podejrzanych o kierowanie samochodami w stanie nietrzeźwości. Do interwencji doszło w Otorowie, w Kąsinowie, w Kępie, w Orliczku, w Szamotułach oraz na drodze Wronki-Obelzanki.

Najwyższy wynik badania uzyskał kierujący zatrzymany w dniu 18 lutego br. do kontroli drogowej w okolicy Kąsinowa kierujący samochodem marki Volkswagen Polo. Okazało się, iż samochodem kierował 48-letni mieszkaniec gminy Obrzycko. Mężczyzna wzbudził podejrzenia innych uczestników ruchu drogowego, którzy zgłosili, iż mężczyzna jedzie tzw. „wężykiem”. Po sprawdzeniu stanu jego trzeźwości, okazało się, iż 48-latek miał 2,44 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna został zatrzymany.

- Reklama -

Drugi w kolejności wynik badania stanu trzeźwości uzyskał kierujący samochodem marki Kia Ceed. W dniu 20 lutego br. mężczyzna został zatrzymany przez policjanta szamotulskiej drogówki. Mężczyzna przekroczył dozwoloną prędkość. Gdy policjant prowadził kontrolę drogową zauważył, iż mężczyzna może mieć na swoim sumieniu nie tylko przekroczenie prędkości. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało, iż 25-letni mieszkaniec gminy Wronki był nietrzeźwy. Mężczyzna miał 1,58 promila alkoholu w organizmie. 25-latek został zatrzymany.

W jednym przypadku okazało się, iż podejrzany o kierowanie samochodem nie zapanował nad pojazdem i doprowadził do kolizji drogowej. W dniu 20 lutego br., policjanci z szamotulskiej drogówki interweniowali na drodze DW 140 prowadzącej z Wronek do Obelzanek. Doszło tam do „dachowania” samochodu. Ze wstępnych ustaleń wynikało, iż samochodem kierował 35-letni obywatel Ukrainy. Kierujący, na łuku drogi nie dostosował prędkości do warunków drogowych, zjechał na pobocze, a następnie do przydrożnego rowu, gdzie wrócił pojazd na dach. Gdy policjanci sprawdzili stan jego trzeźwości, okazało się, iż 35-latek miał ponad promil alkoholu w organizmie. W związku z powyższym policjanci zatrzymali mężczyznę i doprowadzili do policyjnych pomieszczeń dla osób zatrzymanych.

Wszystkim zatrzymanym podejrzanym o kierowanie pojazdami w stanie nietrzeźwości grozi do 2 lat więzienia, zakaz kierowania pojazdami oraz grzywna. Wobec mężczyzny, który jest również podejrzewany o „dachowanie”, prowadzone będzie też postępowanie w sprawie o spowodowanie w tym stanie kolizji drogowej, za co grozi mu dodatkowa kara.

Obserwuj Nas:

18,000FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe