- Reklama -
1.9 C
Szamotuły
sobota, 9 grudnia, 2023

44-latek wjechał do rowu i uciekł z miejsca zdarzenia. Miał 3 promile

Dzielnicowi z Wronek zatrzymali podejrzanego o kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna wjechał do rowu, pozostawił pojazd i próbował się oddalić. Miał 3 promile alkoholu w organizmie.

Do zdarzenia doszło w dniu 15 maja br. na drodze krajowej nr 140 pomiędzy Obelzankami a Jasionną. Ze zgłoszenia wynikało, iż kierujący mercedesem, który wjechał do rowu najprawdopodobniej jest nietrzeźwy, porzucił samochód i oddalił się z miejsca.

- Reklama -

Na miejsce dyżurny z Komendy Powiatowej Policji w Szamotułach wysłał dzielnicowych z Wronek. Policjanci w rozmowie ze zgłaszającym dowiedzieli się, że kierujący miał trudności z utrzymaniem równowagi i uciekł w kierunku miejscowości Jasionna. Policjanci pojechali więc w tym kierunku, a gdy w lesie zauważyli mężczyznę, pobiegli za nim aby go zatrzymać. Mężczyzna próbował jeszcze uciekać, jednak nieskutecznie. Został zatrzymany przez mundurowych i przyprowadzony do samochodu, a świadek potwierdził, że to właśnie ten mężczyzna kierował mercedesem.

Podejrzany o kierowanie samochodem, to 44-letni mieszkaniec Wronek. Policjanci sprawdzili jego stan trzeźwości. Miał aż trzy promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna został doprowadzony do szamotulskich pomieszczeń dla osób zatrzymanych, a gdy wytrzeźwiał, został przesłuchany i usłyszał zarzuty kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości. Na poczet przyszłej grzywny policjanci zastosowali wobec mężczyzny tymczasowe zajęcie mienia.

44-latkowi grozić może kara więzienia, zakaz kierowania pojazdami oraz wysoka grzywna. Postępowanie w tej sprawie jest w toku. Prowadzą je kryminalni z Wronek.

Fot. KPP Szamotuły

Obserwuj Nas:

17,000FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe