3 wokalistki w finale „Talentów”

0
fot. SzOK

12 maja na scenie kina Halszka odbyły się eliminacje 10. edycji konkursu „Szamotuły – miejsce dla talentów”.

O finał, który odbędzie się podczas Dni Szamotuł, statuetkę i nagrodę główną w wysokości 1000 zł walczyło ponad 60 zawodników w 28 prezentacjach.

W gronie wykonawców znalazło się osiemnaścioro wokalistów w różnym wieku z Gąsaw, Kępy, Lulinka, Ostroroga, Kluczewa, Lipnicy, Chełmna, Pniew i Szamotuł, a także dwa duety wokalno-instrumentalne z Pniew i Wychowańca oraz zespół wokalny składający się z mieszkanek Grzebieniska, Wilkowa i Mieściska. Wśród instrumentów akompaniujących usłyszeliśmy gitarę i instrumenty klawiszowe. Wystąpili także 5, 9 i 15-letni pianiści z Szamotuł i Podpniewek i 13-letni szamotulski gitarzysta klasyczny. W pokazach tanecznych zaprezentowała się szamotulsko-ostrorogska para tańca towarzyskiego, szkolna grupa taneczno-gimnastyczna z Szamotuł oraz grupa tańca nowoczesnego z Ostroroga. Niedzielne eliminacje zainaugurowały dwa zespoły muzyczne: „Motion Sixx” (Szamotuły/Gaj Mały/Dąbrowa) i „Piwnica” (Szamotuły/ Oborniki/Rokietnica).

Decyzją jury, w finale 10. edycji konkursu „Talentów” zmierzą się trzy wokalistki: Zofia Dobak, Aleksandra Nowicka, Diana Prentka. Wyróżnienia otrzymali: Tomasz Drożdżyński-Paulina Kurowska (taniec towarzyski), Mateusz Bączkowski (wokal + gitara), Marcin Turski (wokal), Antonina Szymanowska (wokal), Zespół wokalny „Cynamon”.

Finał odbędzie się na scenie głównej Dni Szamotuł, 2 czerwca o godzinie 15:00.

fot. SzOK
fot. SzOK
fot. SzOK

Więcej zdjęć można zobaczyć w wydarzeniu na Facebooku: link