- Reklama -
21.1 C
Szamotuły
sobota, 15 czerwca, 2024
Reklama

24 interwencje po wichurach w powiecie szamotulskim

W czwartek w naszym regionie wystąpiły silne porywy wiatru oraz ulewy. Powstałe szkody usuwało 132 strażaków.

Około godziny 17.00 do Dyżurnego Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach zaczęły napływać pierwsze zgłoszenia o pękniętych i leżących konarach drzew oraz poprzewracanych drzewach, które blokowały przejazd na drogach gminnych, powiatowych i wojewódzkich.
Szeroki zakres działań obejmował między innymi: zabezpieczenie miejsca zdarzenia, usuwanie połamanych drzew i konarów z drogi
– informuje ogn. Łukasz Kawka z PSP Szamotuły.

Złamane konary i powalone drzewa zablokowały kilka dróg gminnych, powiatowych i wojewódzkich. Jednak sprawne współdziałanie jednostek OSP i PSP pozwoliło na szybkie i sprawne usuwanie zatorów. Strażacy na bieżąco otrzymywali zgłoszenie i po zakończeniu działań w jednym miejscu, niezwłocznie przemieszczali się w kolejne.

- Reklama -

Strażacy walczyli ze skutkami silnego wiatru przez kilka godzin, wykorzystując cały dostępny sprzęt, interweniowali łącznie przy 24 zdarzeniach związanych z silnym wiatrem.
W działaniach były zaangażowane 29 zastępy, 132 ratowników z Państwowej Straży Pożarnej oraz Ochotniczych Straży Pożarnych
– dodaje ogn. Łukasz Kawka.

Obserwuj Nas:

19,200FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe