- Reklama -
Reklamaspot_img
3.2 C
Szamotuły
środa, 24 kwietnia, 2024
Reklama

Usłyszał ponad 220 zarzutów za handel narkotykami!

Dzięki pracy pniewskich policjantów, do Sądu Rejonowego w Szamotułach skierowano akt oskarżenia przeciwko mieszkańcowi Pniew. Mężczyzna usłyszał ponad 220 zarzutów udzielania środków odurzających. Grozi mu więzienie.

Kryminalni z Pniew od stycznia 2016 roku prowadzili rozpoznanie operacyjne w sprawie udzielania środków odurzających. Kilka dni temu praca funkcjonariuszy zakończyła się skierowaniem aktu oskarżenia do Sądu Rejonowego w Szamotułach.

Funkcjonariusze z Pniew dowiedzieli się o procederze rozprowadzania narkotyków na terenie gminy Pniewy. „Po nitce do kłębka” dotarli do informacji, dzięki którym ustalili osobę, która mogła handlować zabronionymi substancjami.

- Reklama -

W trakcie prowadzonych czynności operacyjnych, funkcjonariusze ustalili, iż podejrzewany o udzielanie środków odurzających, to 30-letni mieszkaniec gminy Pniewy. Mężczyzna był wcześniej karany za przestępstwa narkotykowe. W styczniu tego roku był zatrzymany przez szamotulską drogówkę, w związku z podejrzeniem posiadania narkotyków. Z ustaleń operacyjnych wynikało, iż, w okresie od czerwca 2013 roku do grudnia 2016 roku sprzedawał narkotyki mieszkańcom gminy Pniewy, Duszniki oraz Lwówek.

Po zebraniu niezbędnych materiałów dowodowych, 30-latek usłyszał ponad 220 zarzutów sprzedaży narkotyków. Mężczyzna podejrzewany jest o handel amfetaminą. Z zebranych materiałów wynika, iż mógł sprzedać ponad kilogram amfetaminy. Z ustaleń wynika, iż z tytuły nielegalnego handlu mógł uzyskac nawet ponad 32 tysiące złotych. W takim przypadku sąd może zobligować go do wpłaty całej sumy na Skarb Państwa. Sprawa jest rozwojowa. Nie wykluczamy kolejnych zarzutów.

W dniu 22 lutego br. wobec 30 – latka skierowano akt oskarżenia do Sądu Rejonowego w Szamotułach. Mężczyźnie grozi więzienie.

KPP w Szamotułach

Obserwuj Nas:

18,900FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe