- Reklama -
6.7 C
Szamotuły
piątek, 23 lutego, 2024

20 jednostek straży pożarnej ćwiczyło w Pniewach [ZDJĘCIA]

W sobotę (25 listopada) strażacy z powiatu szamotulskiego oraz służby BHP z zakładów pracy ćwiczyli na nowo otwartej ul. Wspólnej w Pniewach. Szkolenie dotyczyło obsługi hydrantów naziemnych i podziemnych.

Członkowie Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gminy Pniewy, powiatu szamotulskiego oraz powiatu międzychodzkiego, wraz z jednostkami Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach, wzięły udział w profesjonalnym szkoleniu dotyczącym bezpiecznego użytkowania armatury wodociągowej oraz zasad bezpieczeństwa i higieny pracy.

Szkolenie, zorganizowane na zaproszenie lokalnych instytucji, cieszyło się dużym zainteresowaniem. Wzięło w nim udział aż 20 jednostek straży pożarnej, reprezentujących różne obszary regionu. Całość wydarzenia zgromadziła blisko 140 uczestników, co świadczy o zaangażowaniu strażaków w podnoszenie swoich kwalifikacji.

- Reklama -

Spotkanie rozpoczęło się oficjalnym powitaniem licznie przybyłych gości przez Zastępcę Burmistrza Gminy Pniewy, Józefa Ćwiertnię.

Szkolenie zostało podzielone na dwie główne części, z których każda skoncentrowana była na innych aspektach użytkowania armatury wodociągowej. Pierwsza część skupiła się na teorii, a uczestnicy zostali przeszkoleni z budowy i obsługi hydrantów naziemnych oraz podziemnych. Firma AVK Armadan Sp. z.o.o. przybliżyła strażakom tematykę armatury, prezentując budowę hydrantu „od środka”.

Dodatkowym elementem szkolenia było zwiedzanie firmy Karl Knauer Sp. z.o.o., która zajmuje się produkcją, a jednocześnie dba o zabezpieczenie przeciwpożarowe na swoich halach produkcyjnych. Uczestnicy mieli okazję poznać specyfikę firmy oraz zakres jej działalności, co może okazać się kluczowe w przypadku ewentualnych interwencji.

Druga część szkolenia była poświęcona praktyce. Uczestnicy przeprowadzili działania praktyczne na hydrancie typu „amerykańskiego”, będącego jedynym zlokalizowanym na sieci wodociągowej w mieście. To bezpośrednie doświadczenie pozwoliło strażakom na zdobycie praktycznych umiejętności, które mogą być kluczowe podczas rzeczywistych sytuacji awaryjnych.

Obserwuj Nas:

18,000FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe