- Reklama -
4 C
Szamotuły
czwartek, 2 lutego, 2023

2 miliony dla Obrzycka, 1.6 mln dla gminy Wronki z proszczepiennych konkursów

Rządowe konkursy miały na celu promocję Narodowego Programu Szczepień przeciwko COVID-19.

Pierwszy milion trafi do Obrzycka z konkursu „Szczepienia w gminach”, który przeznaczony był dla małych gmin – do 30 tysięcy mieszkańców. Polskę podzielono na 49 regionów, a Obrzycko było najlepsze w regionie poznańskim z wynikiem 64,9% mieszkańców w pełni zaszczepionych. Warto zaznaczyć, że taką samą nagrodę otrzyma również gmina Wronki, która wygrała w regionie Pilskim z wynikiem 70,1%.

Drugi konkurs to „Rosnąca odporność”. Na nagrodę mogły liczyć trzy gminy w każdym powiecie, które miały najwyższy wzrost poziomu zaszczepienia mieszkańców w okresie od 1 sierpnia do 31 października. Pierwsze miejsce zajęło miasto Obrzycko (nagroda 1 mln), drugie Wronki (nagroda 500 tys.), a trzecie Duszniki (nagroda 250 tys. złotych).

- Reklama -

Gmina Wronki otrzyma również nagrodę w wysokości 100 tys. złotych za przekroczenie progu 67% wyszczepienia mieszkańców. Warto wspomnieć, że gmina Wronki z wynikiem 70,1% w pełni zaszczepionych mieszkańców jest obecnie na drugim miejscu w Polsce.

Rząd przedstawi oficjalną listę laureatów konkursów w drugim tygodniu listopada. Nagrody do gmin powinny trafić na przełomie listopada i grudnia.

Obserwuj Nas:

16,100FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,080SubskrybującySubskrybuj

Nowe