- Reklama -
-3.3 C
Szamotuły
poniedziałek, 4 grudnia, 2023

125 070 zł dla młodzieżowych drużyn pożarniczych z powiatu szamotulskiego [ZDJĘCIA]

30 młodzieżowych drużyn pożarniczych z terenu powiatu szamotulskiego otrzyma w sumie 125 070 zł dotacji z funduszy rządowych. – To pierwsze tak duże wsparcie dedykowane temu środowisku i motywacja dla rozwoju tej działalności – podkreśla poseł, wiceminister rozwoju i technologii Grzegorz Piechowiak. Środki z rezerwy ogólnej budżetu państwa przyznał premier Mateusz Morawiecki.

9 listopada (środa) w Obrzycku wręczono promesy dla 30 młodzieżowych drużyn pożarniczych (MDP) działających przy ochotniczych strażach pożarnych (OSP) w powiecie szamotulskim. W wydarzeniu, obok samorządowców i strażaków, udział wziął poseł ziemi pilskiej, wiceminister rozwoju i technologii Grzegorz Piechowiak. Kilkunastu emerytowanych druhów odebrało również decyzje o przyznaniu świadczeń ratowniczych – specjalnego, 200-złotowego dodatku do emerytury z tytułu wysługi lat w OSP.

Z powiatu szamotulskiego 30 drużyn młodzieżowych otrzyma łącznie 125 070 zł. Najwyższą kwotę wsparcia spośród MDP funkcjonujących w powiecie trafi do gospodarzy wydarzenia – to kwota 10 560 zł dla OSP w Obrzycku.

- Reklama -

Fundusze zostaną przeznaczone na zakup umundurowania, wyposażenia osobistego i sprzętu teleinformatycznego wykorzystywanego w procesie szkoleń. To pierwsze w historii tak duże wsparcie, które trafia do OSP na podnoszenie wiedzy i umiejętności w dziedzinie ochrony przeciwpożarowej wśród dzieci i młodzieży.

Wielkopolska jest największym beneficjentem programu dedykowanego MDP. – Tylko do regionu pilskiego, którego przedstawicielem jestem w Sejmie Rzeczypospolitej Polskiej, trafi w sumie 1 162 910 zł dla 227 jednostek MDP – podkreśla wiceminister Grzegorz Piechowiak. – Gratulacje dla wszystkich beneficjentów programu, a także podziękowania dla druhów, którzy wychowują następców i zaszczepiają wśród młodych strażackiego ducha – dodaje.

Wsparcie w całej Polsce otrzyma 5 206 jednostek MDP. Do Wielkopolski trafi w sumie 848 dotacji na łączną kwotę 4 235 000 zł – najwięcej spośród wszystkich województw.

Szczegółowy wykaz przyznanych dotacji na kolejnej stronie:

Obserwuj Nas:

17,000FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe