- Reklama -
1.5 C
Szamotuły
wtorek, 28 marca, 2023

Zjechał do rowu, by uniknąć wypadku

Do kolizji drogowej z udziałem autobusu przewożącego dzieci doszło dziś w Otorowie.

Na miejscu zdarzenia ratownicy zastali autobus, który znajdował się w przydrożnym rowie. Pojazd odwoził dzieci ze szkoły, na szczęście w zdarzeniu nikt nie odniósł poważniejszych obrażeń.

Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że kierowca autobusu zjechał na pobocze aby uniknąć zderzenia z busem.

- Reklama -

Dzieci zostały odwiezione do miejsca docelowego pojazdem zastępczym.

Aktualizacja:

Informacja KPP w Szamotułach:

Około godziny 15.25 dyżurny szamotulskiej komendy Policji otrzymał zgłoszenie o kolizji, w której uczestniczył autokar przewożący dzieci oraz samochód dostawczy.

Do obsługi zdarzenia dyżurny wysłał policjantów szamotulskiej drogówki. W działania na miejscu kolizji zaangażowane były również inne służby – m. in. Państwowa Straż Pożarna, Ochotnicza Straż Pożarna oraz Pogotowie Ratunkowe.

Policjanci szamotulskiej drogówki ustalili dane uczestników zdarzenia, a także przyczyny i przebieg kolizji. Z ustaleń wynikało, iż mieszkaniec gminy oborniki, który kierował samochodem marki Renault Master, stracił panowanie nad pojazdem i wpadł w poślizg zjeżdżając na przeciwległy pas ruchu. Kierujący tłumaczył, iż było to wynikiem silnego podmuchu wiatru. Z przeciwnego kierunku jechał autokar szkolny. Kierujący tym autokarem, chcąc uniknąć zderzenia z busem, zjechał na pobocze, a następnie do przydrożnego rowu. Kierujący autokarem przewoził 25 dzieci. Jedna dziewczynka z miejsca zdarzenia została przetransportowana do szpitala – na szczęście nic się jej nie stało.

Policjanci sprawdzili stan trzeźwości kierujących- byli trzeźwi. Na miejsce zorganizowany został transport dla dzieci uczestniczących w kolizji.

Praca służb na miejscu zdarzenia trwała kilka godzin. Kierujący jadący tą drogą napotkali więc na utrudnienia. Funkcjonariusze obsługujący kolizję zapewnili ruch wahadłowy. Na czas wyciągania autokaru z rowu, ruch był jednak całkowicie wstrzymany.

Uczestnicy zdarzenia „wyszli z niego” bez obrażeń, dlatego zostało ono zakwalifikowane jako kolizja drogowa. Kierujący samochodem marki Renault Master, który przyczynił się do spowodowania kolizji został ukarany mandatem karnym.

fot. OSP Otorowo

 

Obserwuj Nas:

16,100FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,080SubskrybującySubskrybuj

Nowe