- Reklama -
23 C
Szamotuły
czwartek, 18 lipca, 2024
Reklama

Zderzenie motocykla z quadem na trasie Wronki – Sieraków

Do groźnego zdarzenia doszło dziś w gminie Wronki.

Około godziny 14.16 do dyżurnego szamotulskich strażaków wpłynęło zgłoszenie, które informowało o wypadku drogowym z udziałem motocykla i quada oraz jednej osobie poszkodowanej w miejscowości Ćmachowo, na trasie Wronki – Sieraków.

Na miejsce zadysponowano dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Szamotułach, wozy bojowe OSP Wronki, OSP Ćmachowo, OSP Kłodzisko oraz pogotowie ratunkowe i policję.

- Reklama -

Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażacy zastali motocykl trójkołowy, który zderzył się z quadem. Kierujący motocyklem został poszkodowany, natomiast pozostali uczestnicy zdarzenia nie odnieśli obrażeń, wszyscy znajdowali się w pobliżu. Droga wojewódzka nr 182 była zablokowana. Motocykl znajdował się w przydrożnym rowie, natomiast drugi pojazd znajdował się na drodze.
Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie poszkodowanej, rozłączeniu akumulatorów w uszkodzonych pojazdach, pomocy Policji w kierowaniu ruchem drogowym, sorpcji płynów eksploatacyjnych oraz posprzątaniu drogi z pozostałości po wypadku
– informuje ogn. Łukasz Kawka z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach.

Jedna osoba została przetransportowana do szpitala. W czasie prowadzonych działań, ruch na drodze został wstrzymany, następnie odbywał się wahadłowo. Przyczyny zdarzenia ustala policja.

Obserwuj Nas:

19,200FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe