Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Szamotułach zatrzymali 36-letniego mieszkańca Szamotuł, podejrzanego o serię kradzieży sklepowych. Do zatrzymania doszło dzięki czujności policjanta z sąsiedniej jednostki, który będąc po służbie, zauważył mężczyznę uciekającego ze sklepu z walizką zawierającą elektronarzędzia.
Szybka reakcja i skuteczna interwencja patrolu
Zdarzenie miało miejsce około dwa tygodnie temu, w godzinach wieczornych. Dyżurny szamotulskiej komendy otrzymał zgłoszenie od policjanta, który zaobserwował podejrzane zachowanie mężczyzny wybiegającego z jednego z marketów na terenie Szamotuł. Funkcjonariusz wskazał również kierunek, w którym oddalił się sprawca.
Dzięki natychmiastowej reakcji patrolu, mężczyzna został szybko zatrzymany. Okazało się, że to 36-letni szamotulanin, wcześniej karany za przestępstwa przeciwko mieniu.
Towar z kradzieży wrócił do sklepów
Podczas kontroli mężczyzny policjanci znaleźli nie tylko szlifierkę akumulatorową, ale i kilkanaście opakowań czekoladek, alkohol oraz kapsułki do zmywarki. W toku dalszej pracy policjanci ustalili, iż wszystkie te przedmioty pochodziły z kradzieży, do których doszło na terenie dwóch szamotulskich marketów – informuje st. asp. Sandra Chuda z Komendy Powiatowej Policji w Szamotułach.
Zatrzymany mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Odzyskany towar wrócił do sklepów w nienaruszonym stanie i może ponownie trafić do sprzedaży.
Grozi mu do 5 lat więzienia
Po zebraniu materiału dowodowego 36-latek został przesłuchany i usłyszał zarzut. Łączna wartość strat pozwoliła zakwalifikować sprawę jako przestępstwo. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, za popełnione czyny mężczyźnie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.
