- Reklama -
25.4 C
Szamotuły
piątek, 19 lipca, 2024
Reklama

XI Targi Edukacyjne w Pniewach [ZDJĘCIA]

W piątek, 24 lutego 2023 r., w Hali Sportowo – Widowiskowej w Pniewach odbyły się XI Targi Edukacyjne. Organizatorami wydarzenia była Szkoła Podstawowa im. Powstańców Wielkopolskich w Pniewach.

Tuż przed inauguracją spotkania, w pierwszą rocznicę wybuchu wojny na Ukrainie, dyrektor szkoły Anna Pupka na znak solidarności z walczącymi oraz oddania hołdu poległym zarządziła minutę ciszy. Następnie Kierownik Referatu Oświaty UM Adrianna Chojan dokonała ceremonii otwarcia XI Targów Edukacyjnych – informuje Urząd Miasta i Gminy w Pniewach.

- Reklama -

Na targach swoją ofertę zaprezentowało osiem szkół ponadpodstawowych:

1. Zespół Szkół im Emilii Sczanieckiej w Pniewach,
2. Liceum Ogólnokształcące Sióstr Urszulanek SJK w Pniewach,
3. Edukacja Lubasz,

4. Zespół Szkół Rolniczego Centrum Kształcenia Ustawicznego w Trzciance, 

5. Zespół Szkół nr 3 im. Hugona Kołłątaja w Szamotułach,
6.  Zespół Szkół Leśnych im. inż. Jana Kloski w Goraju,
7. Zespół Szkół im. Prof. Maksymiliana Siły-Nowickiego w Sierakowie,
8. Zespół Szkół Technicznych w Tarnowie Podgórnym.

Przedstawiciele uczniów i nauczycieli każdej ze szkół dumnie prezentowali działania i atuty swojej placówki. Starali się w atrakcyjny sposób przybliżyć jej atmosferę, a przede wszystkim zachęcić konkretną ofertą dydaktyczną. Po wysłuchanych prezentacjach siódmo- i ósmoklasiści mieli możliwość podejścia do stoisk, prowadzenia rozmów indywidualnych ze starszymi kolegami oraz kadrą nauczycielską. Wśród uczniów szkół ponadpodstawowych miło było spotkać liczną grupę absolwentów pniewskiej podstawówki. Reprezentanci przybyłych szkół popisali się licznymi umiejętnościami w zakresie, m.in.: gastronomii, fryzjerstwa, mechatroniki, robotyki, hodowli zwierząt i gry na rogach myśliwskich – czytamy na stronie pniewskiego magistratu.

Obserwuj Nas:

19,200FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe