- Reklama -
16.8 C
Szamotuły
czwartek, 18 lipca, 2024
Reklama

Wizyta wojewody w Obrzycku. Michał Zieliński rozdawał laptopy i wizytował ważne inwestycje

W czwartek wojewoda Michał Zieliński odwiedził Obrzycko, gdzie m.in. przekazał uczniom laptopy z programu „Laptop dla ucznia”.

Choć za przekazanie komputerów z programu „Laptop dla ucznia” odpowiadają samorządy, to w czasie kampanii wyborczej chętnie towarzyszą im lokalni politycy. Tak też było dzisiaj w Obrzycku, gdzie rano wojewoda spotkał się z uczniami Zespołu Szkół. Podczas spotkania przekazał czwartoklasistom 47 laptopów w ramach rządowego projektu „Laptop dla ucznia”.

Celem programu jest wsparcie dzieci i młodzieży w rozwoju kompetencji cyfrowych. Realizowany przez Ministerstwo Cyfryzacji projekt zakłada, że każdy uczeń IV klasy szkoły podstawowej w Polsce otrzyma na własność bezpłatny laptop. Sprzęt może być wykorzystany do nauki, rozwoju kompetencji cyfrowych oraz talentów i zainteresowań. Wsparciem objęci zostaną uczniowie szkół publicznych i niepublicznych.

- Reklama -

Nie tylko laptopy

Szkoła otrzymała również sprzęt sportowy o wartości ponad 15 tys. zł z Fundacji Banku Gospodarstwa Krajowego w ramach programu Sport na Start, który pozwoli młodzieży na aktywne spędzanie czasu, a szkole na odkrywanie młodych talentów.

Wizyta w gminie Obrzycko

Następnie wojewoda udał się do gminy Obrzycko, gdzie kolejnym punktem wizyty był oficjalny odbiór oczyszczalni ścieków w Kobylnikach. Inwestycja powstała dzięki dofinansowaniu z Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych w wysokości ponad 5,5 mln zł oraz dofinansowaniu z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych w kwocie 750 tys. zł.

– Odbierana dziś oczyszczalnia ścieków to kluczowa dla rozwoju i ekologicznego bezpieczeństwa Kobylnik oraz całej gminy Obrzycko inwestycja. Cieszę się, że wszechstronna i zrównoważona rozbudowa infrastruktury dokonuje się dzięki sprawnemu współdziałaniu administracji rządowej i samorządowej – podkreślał wojewoda Zieliński.

Nowa oczyszczalnia posiada przepustowość 150 m3 na dobę RLM 800. W ramach zadania wybudowano również budynek socjalno-techniczny z zapleczem socjalnym i prasą do odwadniania osadu, a także przebudowano nowe reaktory SBR. Zmodernizowana została też główna przepompownia ścieków wraz z stacją ścieków dowożonych oraz powstała nowa przepompownia na osad dowożony z pozostałych oczyszczalni i wiata na osad odwodniony. Całkowita wartość inwestycji to ponad 8 mln zł.

W Słopanowie wojewoda Michał Zieliński spotkał się z seniorami w Klubie Senior+ oraz z lokalnymi Kołami Gospodyń Wiejskich. Nowo zmodernizowany budynek świetlicy wiejskiej, w której mieści się klub, przeszedł gruntowny remont, który był możliwy dzięki dofinansowaniu z programu Senior+ w wysokości 175 tys. zł.

W trakcie wizyty wojewoda podpisał również umowy na dofinansowanie realizacji zadań w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg z wójtem Gminy Obrzycko Ireną Rakowską. Dzięki dofinansowaniu w wysokości 83 tys. zł gmina będzie mogła zrealizować remont drogi gminnej Nr 246517 w miejscowości Kobylniki, a dotacja w wysokości blisko 227 tys. zł pozwoli na remont drogi gminnej nr 246519 w miejscowości Słopanowo.

Na koniec znowu laptopy

Na koniec wizyty w gminie Obrzycko wojewoda spotkał się z czwartoklasistami ze Szkoły Podstawowej im. Juliana Tuwima w Gaju Małym, którym również przekazał 32 laptopy w ramach rządowego projektu „Laptop dla ucznia”.

Obserwuj Nas:

19,200FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe