22.8 C
Szamotuły
niedziela, 8 września, 2024

Wiktor Kaczmarek z Pniew Międzynarodowym Mistrzem Polski Amatorów w 9 bil

W miniony weekend w klubie STREFA w Łodzi rozegrano finałowe zawody Międzynarodowych Mistrzostw Polski Amatorów w Bilard 9 bil.

W turnieju wzięło udział 180 zawodniczek i zawodników z kilku państwa. Najlepszy okazał się pniewianin, junior z klubu SOKÓŁ Brody Wiktor Kaczmarek.

W finale ten zaledwie 13-letni zawodnik pokonał Adama Wilka z Frame Łodź 5-1. Brązowe medale wywalczyli Kamil Zięba ( Brubeck Frame Łódź ) oraz Karol Zielenkiewicz ( LP Sokółka). Tuż za podium uplasowali się Łukasz Mokrzycki, Krzyszotof Moskal, Grzegorz Lasota, Igor Ziewiec – informuje Polski Związek Bilardowy.

Zwycięzca w nagrodę otrzymał kij bilardowy PERI oraz czek na 4.500 zł, srebrny medalista wrócił do domu bogatszy o 2.500 zł. Łączna pula nagród w zawodach wyniosła ponad 17.000 zł.

Ogrom emocji towarzyszył tego dnia. Nikt się nie spodziewał, że tak młody zawodnik może wygrać cały turniej. Wiktor musiał pokazać nie tylko umiejętności bilardowe, ale także niesamowicie mocną psychikę. Przed Wiktorem aktywne bilardowo wakacje. Wystąpi na turniejach w Pardubicach, Kielcach i Gdańsku – informuje Urząd Miasta i Gminy Pniewy, który współfinansował występ Wiktora w mistrzostwach.