- Reklama -
25.4 C
Szamotuły
piątek, 19 lipca, 2024
Reklama

W Pniewach otwarto wirtualną strzelnicę [ZDJĘCIA]

19 stycznia 2024 roku w Liceum Ogólnokształcące im. Emilii Sczanieckiej w Pniewach odbyło się uroczyste otwarcie wirtualnej strzelnicy. To nowoczesne rozwiązanie, wprowadzone w ramach konkursu „Strzelnica w Powiecie 2023 — Wirtualna Strzelnica”, z pewnością zrewolucjonizuje sposób, w jaki uczniowie i inni jej użytkownicy zdobywają umiejętności związane z obsługą broni.

Gmina Pniewy na realizację zadania otrzymała dofinansowanie w wysokości 132 977,00 zł od Ministra Obrony Narodowej. Całkowity koszt projektu, obejmujący adaptację i wyposażenie pomieszczenia na potrzeby wirtualnej strzelnicy, wyniósł 168 325,00 zł.

Jak zaznacza pniewski magistrat, strzelnica pozwoli użytkownikom na wykształcenie i doskonalenie umiejętności w zakresie bezpiecznego i świadomego posługiwania się bronią. Dzięki zaawansowanym symulatorom, użytkownicy będą mieli okazję do wielokrotnego powtarzania i doskonalenia technik strzeleckich, co przyczyni się do zwiększenia ich pewności siebie i umiejętności w zakresie korzystania z broni.

Obserwuj Nas:

19,200FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe