- Reklama -
16.8 C
Szamotuły
czwartek, 18 lipca, 2024
Reklama

Szamotulski Hufiec ZHP obchodzi 100-lecie istnienia [ZDJĘCIA]

Szamotulski Hufiec ZHP w tym roku obchodzi 100-lecie istnienia.

W miniony weekend harcerze z całego regionu zgromadzili się, by uroczyście obchodzić 100-lecie powstania Hufca Szamotuły. To wyjątkowe wydarzenie skupiło zarówno obecnych harcerzy, jak i tych, którzy w przeszłości przynależeli do tej organizacji.

Świętowanie rozpoczęło się odprawieniem mszy świętej w miejscowej bazylice. Na uroczystości zjawiły się gromady zuchowe i drużyny harcerskie z Szamotuł, Kaźmierza, Nowej Wsi, Obornik, Ostroroga, Pniew i Wronek.

- Reklama -

Następnie uczestnicy przemaszerowali na szamotulski Rynek, gdzie odbył się apel. Komendant Hufca, phm. Mariusz Stołowski, serdecznie przywitał wszystkich obecnych na tym wyjątkowym spotkaniu – zarówno harcerzy, jak i gości honorowych. Podczas apelu życzenia i gratulacje harcerzom przekazali Starosta Szamotulski, Beata Hanyżak, wiceburmistrz Miasta i Gminy Szamotuły, Dariusz Wachowiak, oraz burmistrz Wronek, Mieczysław Wieczór.

Następnie odbyło się otwarcie wystawy poświęconej 100-letniej historii Hufca ZHP Szamotuły. Wystawa dostępna jest obecnie przed gmachem Biblioteki Publicznej.

Nie mogło również zabraknąć aktywności i zabawy. Harcerze i zuchy wyruszyli na grę miejską, która pozwoliła im jeszcze bardziej zbliżyć się do swoich harcerskich korzeni i tradycji.

Uroczystości rocznicowe zakończyły się świeczniskiem, które odbyło się w Szkole Podstawowej nr 1 w Szamotułach. Był to moment podsumowania i refleksji nad minionymi 100 latami oraz okazja do spotkania i dzielenia się harcerskimi doświadczeniami.

Obserwuj Nas:

19,200FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe