- Reklama -
23.9 C
Szamotuły
poniedziałek, 24 czerwca, 2024
Reklama

Szamotulski Budżet Obywatelski: znamy wyniki głosowania

Projekty wiejskie duże:

 • Doposażenie placu zabaw w Otorowie (35 600 zł) – 1543 głosy.
  Doposażenie placu zabaw w Otorowie w zjazd linowy ( tyrolkę). Od kilku lat najpopularniejszym i najbardziej obleganym urządzeniami na placach zabaw są takie elementy jak zjazd linowy (tyrolka), trampolina całoroczna. Znacząco podniesie walory działki 715/1. Zwiększy bezpieczeństwo uczestników. Bardzo pozytywnie wpłynie na integrację społeczną. Zjazd linowy jak i trampolina są elementami placów zabaw, które są najbardziej oblegane i wykorzystywane przez dzieci w każdym wieku. Plac zabaw jest w Otorowie jednym z miejsc integracji dzieci jaki i ich opiekunów.

Projekty wiejskie małe:

 • Piękne boisko przy Szkole Podstawowej w Baborowie (62 200 zł) – 687 głosów.
  W ramach projektu planuje się: założenie trawnika na dalszej części boiska szkolnego, budowę chodnika wzdłuż budynku szkolnego między dziedzińcem a boiskiem asfaltowym, zamontowanie małej siłowni na powietrzu, na terenie boska szkolnego, zakup i montaż 4 ławek. Na terenie szkoły odbywają się zawody sportowe, spotkania integracyjne, pikniki, konkursy, uroczystości szkolne, spotkania z rodzicami, festyny, na które zapraszamy społeczność lokalną.
  Z terenu boiska korzystają dzieci i uczniowie naszej szkoły od godz. 7:30 do 16:30 podczas przerw i zajęć świetlicowych. Nowy trawnik, nowy chodnik, siłownia i ławki zapewnią czyste, bezpieczne miejsce do zabaw, wydarzeń kulturalnych oraz podniosą walory estetyczne terenu przy szkole i uatrakcyjnią czas spędzony w szkole.
 • Świetlica w Gąsawach – ostatni etap (61 300 zł) – 603 głosy.
  Zakup dwóch modułów typu kontener z montażem. Dobudowa do Świetlicy wiejskiej w Gąsawach. Świetlica w Gąsawach od rozbudowy w 2020r tętni życiem, nadal jest to jednak tylko 70m2 w tym kuchnia, sama sala dla Gości jest więc maleńka. Potrzebę rozbudowy generuje duże zainteresowanie zarówno wśród mieszkańców organizujących rodzinne spotkania, jak i sołeckie przedsięwzięcia takie jak warsztaty dla dzieci, korepetycje szkole, sportowe cykliczne zajęcia dla kobiet, zebrania wiejskie, a ostatnio nawet kino dla dzieci czy koncert chóru dla seniorów. Zabudowa kontenerowa to najtańsza i jednocześnie najszybsza z form rozbudowy tego typu infrastruktury.

Obserwuj Nas:

19,200FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe