- Reklama -
26.1 C
Szamotuły
niedziela, 26 maja, 2024
Reklama

Straż pożarna podsumowała pożar hal w Buszewie: kilka milionów strat i ponad 150 strażaków w akcji

W niedzielę, 17 listopada o godzinie 20:36 doszło do pożaru hal w zakładzie produkcyjnym w miejscowości Buszewo.

Do zdarzenia zadysponowano policję, trzy zastępy straży pożarnej z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Szamotułach, a także wozy bojowe z Ochotniczych Straży Pożarnych z gminy Pniewy, Duszniki, Kaźmierz, Szamotuły, Ostroróg, Obrzycko oraz Wronki. Za pośrednictwem Stanowiska Kierowania Komendanta Wojewódzkiego do zdarzenia wysłano kontener ze sprzętem ochrony dróg oddechowych z JRG 6 Poznań, kontener ze środkiem pianotwórczym, OSP Tarnowo Podgórne i OSP Golęczewo.

Po dojeździe na miejsce zdarzenia zastano pożar hali magazynowej oraz hali recyklingu tworzyw sztucznych do produkcji pianki. Ochroniarz poinformował strażaków, że w środku nie ma innych osób. Hala magazynowa była konstrukcji stalowej – dach pokryty płytą obornicką, natomiast hala do recyklingu była murowana – dach pokryty blachą falistą.

- Reklama -

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu dopływu energii elektrycznej, oświetleniu terenu działań, podaniu czterech prądów gaśniczych w natarciu na palącą się halę magazynową, podaniu pięciu prądów gaśniczych w natarciu na palącą się halę recyklingu, podaniu trzech prądów gaśniczych w obronie na pobliskie budynki oraz butle z gazem propan-butan, dowożeniu i dostarczaniu wody do celów gaśniczych, zbudowaniu magistrali zaopatrzenia wodnego, dokonaniu pomiarów kamerą termowizyjną oraz dogaszeniu pogorzeliska. – informuje PSP Szamotuły.

Na miejsce zdarzenia przybyła Grupa Operacyjna z Komendy Wojewódzkiej PSP w Poznaniu, Grupa Operacyjna z Komendy Powiatowej PSP w Szamotułach, starosta powiatu, burmistrz Pniew oraz przedstawiciel Powiatowego i Gminnego Centrum Zarządzania Kryzysowego.

Spaleniu uległa hala magazynowa i recyklingowa o łącznej powierzchni 3600 metrów kwadratowych, w których znajdował się granulat wykorzystywany do produkcji pianki, trzy wózki widłowe, podkłady pod panele oraz inne tworzywa sztuczne. Straty wyniosły ok. 3,5 mln. złotych, natomiast uratowano mienie (halę produkcyjną z linią technologiczną, budynek socjalno-biurowy oraz magazyn wyrobów gotowych) o wartości 15 mln. zł. – informuje PSP Szamotuły.

Działania gaśnicze trwały 19 godzin, brało w nich udział 151 strażaków (34 zastępy), policja oraz pogotowie energetyczne.

2 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Popularne
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze

Obserwuj Nas:

18,900FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe