- Reklama -
23 C
Szamotuły
czwartek, 18 lipca, 2024
Reklama

Rynek pracy w Poznaniu – Jak szukać dobrze płatnej pracy

Artykuł sponsorowany

W Poznaniu od wielu lat utrzymuje się niski poziom bezrobocia w skali kraju, a nawet Unii Europejskiej. W marcu 2022 roku wyniósł zaledwie 3,1%. Sytuacja ta przyciąga pracowników z różnych stron Polski. Zobacz co wyróżnia tamtejszy rynek pracy i dowiedz się gdzie najlepiej szukać dobrze płatnej pracy.

Gdzie szukać dobrze płatnej pracy?

Portale z ofertami pracy, takie jak: GoWork.pl to niezawodne wsparcie w rekrutacji zarówno dla pracodawców, jak i kandydatów. Oprócz ogłoszeń znajduje się tam wiele porad oraz opinie na temat firm. Za ich pośrednictwem można także bez wychodzenia z domu rozsyłać swoje CV. Ponadto w wyszukiwarkach ogłoszeń znajdują się propozycje dla osób z różnym wykształceniem i doświadczeniem.

Ogłoszenia o pracę znajdziesz również w serwisach oraz mediach społecznościowych: GoldenLine i LinkedIn oraz Facebook. Co więcej, za ich pośrednictwem kreuje się markę osobistą. Należy zatem zadbać o swoją obecność w tych mediach i pamiętać o regularnym aktualizowaniu informacji i publikowaniu wartościowych, świadczących o profesjonalizmie wpisów. Zaangażowanie pozwala zbudować solidną sieć kontaktów, co niezwykle cenne w momencie poszukiwania pracy. Na Facebooku istnieje wiele grup w ramach których użytkownicy publikują ogłoszenia dotyczące konkretnej branży. 

Oprócz tego niektóre firmy przeprowadzają rekrutację w oparciu o wewnętrzne bazy danych. Dlatego warto sprawdzać zakładkę „Praca” na stronach internetowych organizacji. Zależy Ci na pracy w konkretnej firmie? Regularnie przeglądaj jej stronę internetową i media społecznościowe, może akurat szukają kogoś takiego jak Ty!

Ile można zarobić w Poznaniu?

W ubiegłym roku przeciętne wynagrodzenie w Poznaniu wyniosło 6 250 złotych. Największe zarobki odnotowali pracownicy z branż: IT (7 180 złotych), energetyka (6 455 złotych) i przemysł ciężki (6200 złotych).

Kto zarabia najwięcej?

  • kierownik produkcji – 13 000 złotych brutto,
  • programista – 12 500 złotych brutto,
  • HR Bussiness Partner – 12 000 złotych brutto

Jeśli chodzi o zarobki specjalistów, wynoszą one ok. 4400 złotych brutto, natomiast średnie wynagrodzenie kierowników i managerów osiąga kwotę 10 000 złotych brutto.

W których branżach opłaca się pracować?

Technika informatyczna (IT)
Poznań to miasto, które prężnie i dynamicznie się rozwija, również w sektorze naukowo-technologicznym. Zatem nie zabraknie tam pracy dla programistów, analityków, testerów i adminów sieciowych. Na wysokie zarobki sięgające nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych mogą liczyć szczególnie osoby mające już doświadczenie.
Spedycja
Praca kierowcy związana jest z ciągłymi wyjazdami. Wysokie zarobki stanowią swoistą rekompensatę za wielogodzinną pracę poza domem (często w weekendy oraz godzinach nocnych).
Księgowość i finanse
Stolicę Wielkopolski śmiało można nazwać miastem biznesu. Nie brakuje tutaj pracy dla analityków finansowych, audytorów oraz księgowych. Wysokość zarobków warunkują posiadane kwalifikacje oraz doświadczenie.

Podsumowanie
Najlepiej szukać pracy za pośrednictwem sprawdzonych portali internetowych. Za ich pośrednictwem z łatwością znajdziesz wartościowe oferty dopasowane do Twoich potrzeb, sprawdzisz opinie o pracodawcach oraz aplikujesz na stanowisko.

Artykuł sponsorowany

Obserwuj Nas:

18,900FaniLubię
1,060ObserwującyObserwuj
1,200SubskrybującySubskrybuj

Nowe

- Reklama -