- Reklama -
23.8 C
Szamotuły
piątek, 29 września, 2023

Protezy zębowe – jak wygląda proces ich tworzenia?

Artykuł sponsorowany

Rozwój technologiczny w stomatologii sprawił, że dzisiaj protezy zębowe wstawiają sobie już nie tylko osoby starsze. Rzecz w tym, iż protetyk jest w stanie stworzyć uzębienie zastępcze, które prezentuje się i sprawuje nawet lepiej niż naturalne. Jak powstają jakościowe protezy? Przedstawiamy kolejne etapy przygotowywania protez zębowych.

Określenie potrzeb i zdjęcie odcisku

Pierwsza wizyta u protetyka polega przede wszystkim na określaniu potrzeb. Pacjent przedstawia swoje oczekiwania, a protetyk dokonuje przeglądu szczęki. Przedstawia on swój punkt widzenia i na tej podstawie zostają podjęte decyzje o zakresie prac do wykonania i rodzaju protez. Otóż mogą to być protezy pełne lub częściowe. Ponadto wykonuje się je z różnorodnych materiałów. Kiedy potrzeby są już znane, można przejść do kolejnego etapu.

Teraz zadaniem protetyka jest zdjęcie odcisku szczęki oraz żuchwy. Odcisk trafia na materiał syntetyczny, z którego specjalista pobiera później kolejne potrzebne miary. Dla doświadczonego protetyka nie są to wymagające zadania, niemniej niezbędna jest duża precyzja.

Wybór konkretnej protezy

Już w pierwszym etapie określamy rodzaj protezy, którą chcemy założyć. Jednak dopiero po stworzeniu wzoru protezy, dokonujemy wyboru w zakresie jej koloru i odcienia. To ważny etap, do którego należy się przyłożyć. To konieczne, aby później proteza nie rzucała się w oczy, lecz stanowiła spójną całość z resztą uzębienia. Barwa powinna być dostosowana do koloru pozostałych zębów oraz wieku, który jest czynnikiem umożliwiającym przewidzenie zmiany barwy zębów w najbliższych latach.

Protetyk, któremu można zaufać

Niewątpliwie każdemu, kto decyduje się na protezę, zależy na jej jakościowym wykonaniu. Aby tak było, trzeba wybrać odpowiedniego protetyka. Dlatego też polecamy korzystać z usług tylko sprawdzonych, doświadczonych specjalistów. Przed zapisaniem się na wizytę do protetyka, warto sprawdzić opinie na jego temat, upewniając się, że jest to osoba kompetentna, której można zaufać.

Zgłoś się już dziś: Primadent – protetyk Poznań

Artykuł sponsorowany

Obserwuj Nas:

17,100FaniLubię
1,060ObserwującyObserwuj
1,080SubskrybującySubskrybuj

Nowe

- Reklama -