- Reklama -
23 C
Szamotuły
czwartek, 18 lipca, 2024
Reklama

Policjanci z Pniew zatrzymali dilera. Zabezpieczono ponad 5 kilogramów narkotyków!

Kolejny sukces policjantów z Komisariatu Policji w Pniewach.

Policjanci z Pniew, pracując nad zminimalizowaniem przestępczości narkotykowej na terenie gminy, natrafili na trop mieszkańca powiatu międzychodzkiego, który jak wynikało z ustaleń śledczych, mógł mieć związek z działalnością czarnorynkową.

W ubiegłym tygodniu (w dniu 9 listopada br.) policjanci pojechali do miejsca zamieszkania wytypowanego podejrzanego. Funkcjonariusze nie zastali go w domu. To jednak nie pomogło mu w uniknięciu konfrontacji z mundurowymi. Policjanci znaleźli 27-latka ukrywającego się w domu matki.

- Reklama -

W trakcie przeszukań garaży i piwnicy użytkowanych przez mężczyznę, policjanci wiedzieli już, że ten trop był prawidłowy. Mężczyzna posiadał znaczne ilości narkotyków. W pomieszczeniach znajdowały się w sumie ponad 4 kilogramy marihuany oraz ponad kilogram amfetaminy. Na miejscu policjanci wykonali oględziny i zabezpieczyli nielegalne substancje.

27-latek został więc zatrzymany. Po zebraniu materiałów dowodowych w sprawie został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Szamotułach, gdzie został przesłuchany przez prokuratora. Mężczyzna usłyszał zarzut wprowadzania do obrotu znacznych ilości narkotyków. Wobec mężczyzny zastosowano środki zapobiegawcze w postaci dozoru policyjnego oraz poręczenia majątkowego. W sprawie toczy się prokuratorskie śledztwo.

Za to przestępstwo grozić mu może od 2 do 12 lat więzienia.

1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Popularne
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze

Obserwuj Nas:

19,200FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe