- Reklama -
16.8 C
Szamotuły
czwartek, 18 lipca, 2024
Reklama

Pociąg do sztuki

Artykuł sponsorowany

8 września 2023 roku, w Bramie Poznania, odbyło się uroczyste ogłoszenie wyników trzeciej edycji konkursu „Pociąg do Sztuki”, którego tematem przewodnim były „Widoki z podróży Kolejami Wielkopolskimi”. Pani Maria Wieczorek z Szamotuł otrzymała wyróżnienie za pracę „Magia Wielkopolski”. Autorka otrzymała pamiątkowy dyplom, bukiet pięknych kwiatów i limitowaną edycję gadżetów spółki Koleje Wielkopolskie.

To wyjątkowe wydarzenie artystyczne przyciągnęło uwagę wielu utalentowanych artystów z różnych zakątków Wielkopolski. – Nadesłano blisko 50. fantastycznych prac – powiedział Mikołaj Grzyb, członek zarządu spółki Koleje Wielkopolskie – Jury konkursu nie miało łatwego zadania z wyborem najlepszych z nich – dodał.

Efektem konkursu było nie tylko odkrycie niezwykłych talentów, ale także uhonorowanie ich wyjątkowych prac. Po starannej selekcji  jury wyłoniło 12 najlepszych prac, które zachwyciły zarówno ekspertów jak i publiczność. – Dla naszego zespołu to zawsze intensywny, ale bardzo miły czas – mówił Darek Kaszyński, Naczelnik Wydziału Promocji i Marketingu Kolei Wielkopolskich, Przewodniczący jury konkursu – Cieszy nas to, że niektórzy artyści biorą udział w konkursie każdego roku – dodał.  Po emocjonującym ogłoszeniu zwycięzców, wszyscy uczestnicy oraz zaproszeni goście mieli okazję skosztować pysznych przekąsek i napojów, a także rozmawiać o sztuce, podróżach i inspiracjach. Atmosfera tego popołudnia była pełna twórczej energii i entuzjazmu, co tylko potwierdza, że sztuka ma niezwykłą moc łączenia ludzi. – Miło było spotkać wszystkich uczestników konkursu – powiedziała Patrycja Piotrowiak, wiceprzewodnicząca jury konkursu – Cieszę się, że pani Maria Wieczorek przyjechała z Szamotuł i spędziła ten czas z nami – dodała.

Trzecia edycja konkursu „Pociąg do Sztuki” była nie tylko okazją do docenienia talentu artystycznego, ale także do promowania piękna Wielkopolski, którą można odkrywać na pokładach pociągów Kolei Wielkopolskich. Konkurs „Pociąg do Sztuki” i jego trzecia edycja na pewno zostanie zapamiętany jako niezapomniane wydarzenie artystyczne, które zachwyciło i zainspirowało zarówno uczestników, jak i wszystkich miłośników sztuki. – Już dzisiaj możemy obiecać, że kolejna edycja konkursu odbędzie się za rok – mówił Marek Nitkowski, prezes zarządu spółki Koleje Wielkopolskie – Wierzymy, że również ta edycja spotka się z dużym zainteresowaniem utalentowanych mieszkańców Wielkopolski – dodał.

Harmonogram wystaw

18.09-16.10.23 – GOK Komorniki

16.10-30.10.23 – Dworzec w Wągrowcu

16.10-20.11.23 – Biblioteka Komorniki

30.10-13.11.23 – Miejska Biblioteka Publiczna w Kaliszu

13.11-27.11.23 – Miejska Biblioteka Publiczna w Lesznie

27.11-11.12.23 – Urząd Miasta w Wolsztynie

11.12-02.01.24 – Parowozownia Wolsztyn

8.01-31.01.24 – Stary Browar w Poznaniu

Artykuł sponsorowany

Obserwuj Nas:

18,900FaniLubię
1,060ObserwującyObserwuj
1,200SubskrybującySubskrybuj

Nowe

- Reklama -