Nowy sprzęt sportowy w Szkole Podstawowej w Otorowie. To efekt uczniowskiego projektu

Uczniowie z Otorowa wzbogacili szkołę o nowy sprzęt sportowy

Trwa III edycja konkursu Fundusz Samorządów Uczniowskich, organizowanego przez Miasto i Gminę Szamotuły. Pierwsze efekty tej inicjatywy są już widoczne w Szkole Podstawowej w Otorowie.

Każda szkoła, która zgłosiła się do konkursu i złożyła wniosek, otrzymała 2 tysiące złotych na realizację pomysłów przygotowanych przez uczniów. Środki mają wspierać aktywność samorządów uczniowskich oraz zachęcać młodych ludzi do planowania i wdrażania własnych inicjatyw.

Nowy sprzęt sportowy w Szkole Podstawowej w Otorowie

Jako pierwsi efektami swoich działań pochwalili się uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Otorowie. Dzięki przyznanym środkom szkolne wyposażenie sportowe zostało uzupełnione o nowe akcesoria do ćwiczeń i gier zespołowych.

Do szkoły trafiło między innymi 18 piłek, 2 zestawy do badmintona, lina sportowa, kosz stacjonarny do koszykówki, skakanki, zestawy do ringo, mobilny kosz na piłki, zestaw do gry w kręgle oraz koła hula-hop.

Uczniowie sami wskazali potrzeby

Fundusz Samorządów Uczniowskich daje uczniom realny wpływ na to, co dzieje się w ich szkołach. To właśnie młodzież przygotowuje pomysły, wskazuje potrzeby i uczestniczy w realizacji projektu.

W przypadku szkoły w Otorowie postawiono na aktywność fizyczną. Nowy sprzęt może być wykorzystywany zarówno podczas lekcji wychowania fizycznego, jak i w czasie przerw, zajęć dodatkowych czy szkolnych wydarzeń sportowych.

Zdjęcia: Miasto i Gmina Szamotuły
« z 6 »

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Może Cię zainteresować

Obserwuj Nas:

29,000FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe

Polecamy