- Reklama -
9 C
Szamotuły
sobota, 1 kwietnia, 2023

Nowe mieszkania w Poznaniu – jakie lokalizacje cieszą się największym zainteresowaniem?

Artykuł sponsorowany

Poznań od lat zalicza się do największych i najbardziej dynamicznych rynków nieruchomości w Polsce. Nowe mieszkanie w Poznaniu stanowi marzenie dla mieszkańców województwa wielkopolskiego poszukujących swojego pierwszego własnego lokalu. Które dzielnice miasta cieszą się największym zainteresowaniem wśród kupujących?

Stare Miasto

Do najbardziej pożądanych lokalizacji, w których chętnie zamierzaliby poznaniacy od lat zalicza się Stare Miasto. W tej składającej się z 13 osiedli centralnej dzielnicy obecnie istnieje zróżnicowana zabudowa – przedwojenne kamienice poddawane rewitalizacji funkcjonują obok nowoczesnych osiedli, które potrafią bardzo dobrze wkomponować się w klimat dzielnicy.

Rozbudowana komunikacja miejska w postaci szybkiego tramwaju, a także licznych linii autobusowych i tramwajowych stanowi ogromny atut Starego Miasta, podobnie jak doskonała infrastruktura, a także bliskość centrum. Chociaż ceny nieruchomości na Starym Mieście nie należą do najwyższych w Poznaniu, dla części mieszkańców stanowią niestety barierę nie do przeskoczenia.

Nowe Miasto

Z tego powodu wielu poznaniaków w poszukiwaniu własnego mieszkania udaje się na prawy brzeg Warty. Dzielnica Nowe Miasto jest największą w mieście i charakteryzuje się zróżnicowaną zabudową. Na rynku pierwotnym bardzo wiele dzieje się w pobliżu Jeziora Maltańskiego, gdzie wciąż nie brakuje niezagospodarowanych terenów.

Wybierając mieszkanie na obrzeżach Nowego Miasta można liczyć na ciszę i spokój, co stanowi atut między innymi dla rodzin z dziećmi. Z drugiej strony wiele obszarów tej dzielnicy charakteryzuje się stosunkowo długim i skomplikowanym dojazdem do centrum.

Grunwald

Wśród najpopularniejszych dzielnic Poznania szczególne miejsce zajmuje Grunwald, który dzięki węzłem komunikacyjnym, takim jak ulica Grunwaldzka i Głogowska zapewnia dobry dojazd do centrum Poznania. Nie bez znaczenia pozostaje sąsiedztwo autostrady A2.

Wyróżnikiem dzielnicy Grunwald są bez wątpienia liczne tereny zielone i rekreacyjne. Szukając nowych mieszkań w Poznaniu w spokojniejszej lokalizacji, a jednocześnie nie rezygnując z szybkiego dojazdu do centrum, warto zainteresować się zakupem nieruchomości właśnie tutaj.

Do ciekawszych inwestycji prowadzonych aktualnie w dzielnicy należą Grunwald Między Drzewami przy ulicy Smardzewskiej oraz osiedle Grunwaldzka No 240, gdzie lokatorzy wprowadzą się już w czerwcu.

Artykuł sponsorowany

Obserwuj Nas:

16,100FaniLubię
1,060ObserwującyObserwuj
1,080SubskrybującySubskrybuj

Nowe

- Reklama -