- Reklama -
-3.3 C
Szamotuły
poniedziałek, 4 grudnia, 2023

Nagrobek – jaki wybrać? Co warto mieć na uwadze?

Artykuł sponsorowany

Kiedy nadchodzi moment, kiedy trzeba pożegnać bliską sercu osobę, warto w odpowiedni sposób ją upamiętnić. Z pewnością przyczyni się do tego posiadający estetyczny wygląd nagrobek. Jaki materiał sprawdzi się najlepiej? Na co zwrócić uwagę, odwiedzając zakład kamieniarski produkujący nagrobki w Poznaniu? Odpowiedzi zamieściliśmy w poniższym artykule.

 

Nagrobki Poznań – na co zwrócić uwagę wybierając nagrobek?

W zakładach świadczących usługi kamieniarskie można spotkać się z szerokim wyborem nagrobków. Wśród dostępnych rodzajów znajdują się nagrobki pojedyncze, podwójne, rodzinne, dziecięce, a także nagrobki urnowe. Każdy z nich może wyróżniać się zarówno wybranym kształtem, jak i kolorem, co umożliwia jego pełną personalizację. Oprócz kierowania się wyłącznie kwestią wizualną, warto jednak porozmawiać z fachowcami o wytrzymałości danych materiałów i sposobach ich konserwacji. Wybierając nagrobek z surowca wysokiej jakości można będzie mieć pewność, że nawet przy niekorzystnych warunkach atmosferycznych będzie się on doskonale prezentować przez długie lata. Należy też przywiązać uwagę do wyboru zakładu produkującego nagrobki w Poznaniu https://www.nagrobki-wicherek.pl/. Niektóre z nich realizują indywidualne projekty klientów, umożliwiając tym samym upamiętnienie ich bliskich w najpiękniejszy sposób. 

Dostępne rodzaje kamienia

Nagrobki mogą być wykonane z różnego rodzaju materiałów. Do najpopularniejszych zdecydowanie zalicza się granit, który jest bardzo prosty w pielęgnacji. Nagrobki granitowe wyróżniają się też wysoką trwałością i odpornością nawet na trudniejsze warunki atmosferyczne.

Nieco bardziej wymagającym pod względem pielęgnacji, lecz niezwykle reprezentatywnym materiałem jest marmur. Jest to kamień o eleganckiej i prestiżowej prezencji, co zawdzięcza swojej szlachetnej strukturze. Nieco rzadziej niż nagrobek granitowy bądź marmurowy wybierany jest ten wykonany z trawertynu czy piaskowca.

Pierwszy z wymienionych, trawertyn, to kamień dostępny w wielu odcieniach, co ułatwi indywidualne dopasowanie go do własnych oczekiwań. Piaskowiec natomiast cieszyły się dużą popularnością w przeszłości – dzisiaj ten rodzaj kamienia częściej można zauważyć na zewnętrznych elewacjach budynków. 

Liternictwo

Po wyborze rodzaju kamienia oraz kształtu nagrobka, należy przejść do epitafium, czyli napisu umieszczanego w celu upamiętnienia zmarłego. Producent nagrobków może zaoferować klientowi trzy sposoby umieszczania liter: poprzez ich wykucie, przytwierdzenie do nagrobka liter wykonanych z metalu bądź piaskowanie i wypełnienie kolorem, co uznawane jest za metodę najtrwalszą. Odpowiednio wykonany napis nie tylko będzie dobrze widoczny przez długi czas bez konieczności stosowania poprawek, ale też pozytywnie wpłynie na estetykę całego nagrobka.

Akcesoria nagrobkowe 

Zakłady kamieniarskie na terenie Poznania realizują również indywidualne zamówienia w kwestii ozdabiania nagrobków. Jednym z klasyczniejszych wyborów stanowi motyw krzyża, którego wzór z łatwością można dostosować do rodzaju i koloru nagrobka. Warto również i w tym przypadku zwrócić szczególną uwagę na jakość zastosowanych materiałów – dzięki temu wszelkie elementy ozdobne będą cieszyć oko, perfekcyjnie uzupełniając miejsce pamięci najbliższej osoby. 

 

Żegnając kogoś bliskiego sercu, pragniemy zrobić to z godnością. Solidny i starannie wykonany nagrobek będzie stanowił najlepszy sposób na upamiętnienie danej osoby. Z tego też względu, warto wybrać zakład kamieniarski posiadający wieloletnie doświadczenie. Fachowa obsługa nie tylko przygotuje estetyczny nagrobek, ale także pomoże w podjęciu decyzji odnośnie najlepszych materiałów czy kolorystyki, co dla rodzin zmarłych wiele znaczy podczas trudnego emocjonalnie okresu żałoby.

 

Artykuł sponsorowany

Obserwuj Nas:

17,100FaniLubię
1,060ObserwującyObserwuj
1,080SubskrybującySubskrybuj

Nowe

- Reklama -